Дата публікації:
06 квітня 2015
Кількість переглядів:
284
Поділитися:

24 березня делегація Сумського державного університету взяла участь у моніторинговій зустрічі в рамках освітнього гранту «Впровадження інноваційних навчальних стратегій в медичній освіті та розвиток Міжнародної мережі національних навчальних центрів» програми ЄС ТЕМПУС.

Експерти національного офісу «Erasmus+» дали позитивне рішення щодо впровадження проекту в СумДУ. Зустріч відбувалася на базі Запорізького державного медичного університету.

Проект реалізується в СумДУ з 2012 року. В рамках проекту в Медичному інституті запроваджена система проблемно-орієнтованого навчання. Під час занять навчальний матеріал для студентів подається у вигляді клінічних ситуацій – кейсів. Такий підхід дозволяє змоделювати процес діагностичного пошуку від збору скарг пацієнта до встановлення діагнозу та призначення лікування.

На відміну від традиційної системи навчання, де викладач є центром процесу і джерелом знань, при проблемно-орієнтованому навчанні в центрі процесу знаходиться студент. Викладач координує та спрямовує діяльність студентів.

Голова делегації – начальник відділу міжнародного співробітництва Костянтин Кириченко – окреслив основні етапи впровадження проекту в СумДУ. Доповідь заступника директора Медичного інституту з навчальної роботи Андрія Лободи була присвячена принципам реформування навчальних планів, підготовці викладачів та адаптації клінічних ситуацій (кейсів), необхідних для проблемно-орієнтованого навчання.

На переконання студента другого курсу Івана Савостьянова, проблемно-орієнтоване навчання розвиває комунікативні навички, вчить презентувати себе і власну думку, працювати у команді, поважати іншу точку зору та формує клінічне мислення.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua