Дата публікації:
08 вересня 2015
Кількість переглядів:
904
Поділитися:

4 вересня близько 450 старшокласників міста відвідали Сумський державний університет в рамках Днів сталої енергії в Сумах. Школярі побували на екскурсії, під час якої ознайомилися з принципами роботи тепловізора, двигуна Стірлінга, сонячних батарей, а також почули науково-популярні лекції з енергозбереження. СумДУ був обраний невипадково, адже у виші триває підготовка фахівців за спеціальністю «Енергетичний менеджмент» (ТеСЕТ), проводяться наукові дослідження в галузі енергоефективності та енергозбереження.

За словами доцента кафедри прикладної гідроаеромеханіки СумДУ Миколи Сотника, ефективне використання енергоресурсів – це відповідь на ті виклики, що стоять перед країною. Саме тому школярам важливо знати про шляхи заощадження енергії, використання відновлювальних джерел енергії та альтернативних технологій.

«Мені було дуже цікаво познайомитися з інженерними розробками СумДУ. Вперше побачив тепловізор, зацікавили сонячні батареї», – розповів учень Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Сергій Цуканов.

«В університеті активно проводиться науково-дослідна робота з розробки та вдосконалення сонячних батарей; створення турбодетандерів; є суттєві напрацювання в галузі вітроенергетики», – зазначив  декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій Олександр Гусак.

В кінці минулого року в сумських школах була впроваджена розробка Сумського державного університету – міська система моніторингу теплоспоживання будівель, за результатами роботи якої досягнута відчутна економія енергоресурсів при регулюванні подачі тепла до будівель навчальних закладів. У планах – розповсюджувати цю систему на всі заклади комунальної власності Сумщини. До оплачуваних робіт в рамках госпдоговорів залучаються студенти-інженери. Вони мають нагоду здобувати практичні навички та професійно зростати ще під час навчання в університеті.

Крім того, в університеті діє комплексна програма «Енергоефективний СумДУ», в рамках якої проходить низка заходів з енергоефективності.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]