Дата публікації:
16 листопада 2015
Кількість переглядів:
907
Поділитися:

Стан та перспективи інформаційно-бібліотечної діяльності розглянула 12 листопада Вчена рада СумДУ. Як акцентував ректор Анатолій Васильєв, Сумський державний університет вийшов на високий рівень впровадження бібліотечно-інформаційних технологій. Відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту», місія бібліотеки – бути великим інформаційним сервером, що допомагатиме у самостійній роботі студентів. Крім того, безкоштовний доступ до престижних наукових баз в СумДУ – це додаткові можливості у підготовці до занять та дослідницькій діяльності.

За словами директора бібліотеки Тетяни Слабко, загальний фонд друкованих видань та електронних ресурсів складає понад 4 мільйони документів. Через сайт бібліотеки реалізується можливість віртуального доступу до повнотекстової та бібліографічної інформації, отримання бібліотечних онлайн-сервісів. Фонди всіх бібліотек повністю відображено в електронних каталогах. Бібліотечні процеси пошуку інформації та обслуговування користувачів автоматизовані.

Щорічно 10-15 електронних баз надаються у тестовому доступі. Передплачується доступ до світових наукових баз Scopus, HINARI, AGORA, ARDI, ресурсів Ліга-Закон, Леонорм-Інформ, «CULOnline».

Ведеться робота щодо оприлюднення результатів наукових досліджень науковців університету. Так, репозитарій праць зареєстрований у 40 міжнародних реєстраційних, пошукових, наукометричних системах і каталогах. З початку створення репозитарій СумДУ за рейтингом Webometricsзаймає лідируючі місця серед українських репозитаріїв.

Пріоритетними напрямами розвитку інформаційно-бібліотечної діяльності в СумДУ є створення умов для ефективної наукової роботи та навчального процесу; забезпечення доступу до власних та світових інформаційних ресурсів; поширення результатів наукових і методичних розробок науковців і викладачів університету; навчання викладачів та підвищення кваліфікації співробітників.

Вчена рада постановила розширити можливості використання бібліотечного потенціалу для самостійної роботи студентів; викладачам рекомендувати студентам для використання електронні ресурси, наукові електронні бази; співробітникам бібліотеки забезпечити консультування студентів щодо пошуку інформації в базах.

Для довідки. Розгалужена бібліотечна система університету включає центральну бібліотеку, 30 кафедральних бібліотек, бібліотеки дев’яти центрів дистанційного навчання, трьох інститутів, чотирьох технікумів і коледжів.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]