Дата публікації:
25 січня 2016
Кількість переглядів:
1826
Поділитися:

Рейтинг «4 InternationalColleges& Universities» оцінив Сумський державний університет на четвертій позиції серед ВНЗ України в оновленій редакції рейтингу за січень 2016 року.

Однойменна австралійська компанія 4ICUпублікує свій рейтинг з 2005 року, оцінюючи популярність більше 11 тисяч ВНЗ світу та більше 130 ВНЗ України за популярністю їхніх веб-ресурсів. На думку авторів рейтингу, це допомагає міжнародним студентам, викладачам та науковцям дізнаватися, наскільки певний ВНЗ є популярним в тій чи іншій країні.

В рейтингу використовуються показники цитованості та відвідуваності офіційних веб-представництв ВНЗ світу. Джерелами інформації виступають бази даних міжнародного Інтернет-гіганту Google, американської компанії Alexa Internet (дочірня компанія Amazon) та британської компанії Majestic-12.

Серед українських ВНЗ, окрім Сумського державного університету, до ТОП-4 рейтингу увійшли: НТУУ «КПІ», Національний гірничий університет (м. Дніпропетровськ) та Національний авіаційний університет (м. Київ).

Цього року методику рейтингу було змінено, що спричинило значні коливання в позиціях деяких вишів. Технічний коментар надав Дмитро Фільченко, керівник центру вебометрії та веб-маркетингу СумДУ: «Цього року методику рейтингу було підсилено новим показником Referring Subnets (кількість різних IPv4 адрес-джерел посилань з точністю до трьох перших октетів), який замінив показник Referring Domains (кількість різних доменів-джерел посилань). Вважається, що новий показник менш вразливий до можливих штучних впливів на рейтинг за рахунок самоцитувань. Цей показник зараз також використовується компанією Google».

Як повідомлялося, в іншому рейтингу Webometrics, який також використовує вебометричні показники для оцінки діяльності вишів, Сумський державний університет наразі посідає 5-у позицію серед ВНЗ України.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]