Дата публікації:
01 лютого 2016
Кількість переглядів:
2115
Поділитися:

Сумський державний університет підтвердив 5-е місце серед українських ВНЗ, затвердивши свої позиції серед 10% кращих ВНЗ світу, згідно з результатами січневої редакції міжнародного рейтингу Webometrics.

Окрім СумДУ, до Топ-5 рейтингу також увійшли КНУ ім. Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ», ХНУ ім. В.Н. Каразіна та Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського.

Рейтинг Webometrics оцінює більше 24 тис. ВНЗ світу та укладається з 2004 року однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії. Найбільшу вагу в рейтингу (сумарно 80%) займають показники цитованості ВНЗ в мережі Інтернет та в БД Scopus. Рейтинг також враховує рівень впровадження в університеті політики «відкритого доступу» до результатів своїх досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

Авторитетність рейтингу підтверджується використанням його результатів іншими рейтинговими агентствами: QS (рейтинг вишів країн Європи, що розвивається, та Центральної Азії), SCImago, Центр «Євроосвіта» (рейтинг «Топ-200 Україна»), освітній проект «Osvita.ua» (консолідований рейтинг ВНЗ України) тощо.

За твердженням головного редактора рейтингу д-ра Ісідро Агійо, результати рейтингу Webometrics потрібно правильно інтерпретувати. Рейтинг не оцінює веб-сайти ВНЗ за популярністю або зручністю використання, натомість за допомогою вебометричних індикаторів вдається опосередковано оцінити усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо.

Цього року методика рейтингу зазнала деяких змін. Пояснює керівник Центру вебометрії та веб-маркетингу СумДУ Дмитро Фільченко: «Webometrics продовжує боротися з нечесними практиками підвищення рейтингу за рахунок штучних зовнішніх посилань. Для цього було додано додаткові фільтри в алгоритм підрахунку показника цитованості веб-ресурсів. Також автори рейтингу виправили недолік, пов’язаний з дискримінацією ВНЗ з «міських» доменів, який був присутній у попередній редакції».

Нагадаємо, що згідно з іншим вебометричним рейтингом 4ICU, СумДУ посів 4-у позицію серед ВНЗ України за популярністю веб-ресурсів, а за даними дочірнього рейтингу Webometrics СумДУ увійшов до трійки українських вишів за цитованістю в базі Google Scholar.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]