Дата публікації:
20 квітня 2016
Кількість переглядів:
804
Поділитися:

Впродовж весняних місяців у Сумському державному університеті щотижня проводяться відкриті заняття з астрономії. Теоретичні і практичні заняття ведуть учасники колективу аматорів астрономії “АстроСуми”: Володимир Сулим, Дмитро Сенченко, Олександр Мельник і Андрій Катькалов.

Метою занять у першу чергу є залучення учнів, студентів і широкої громадськості до астрономії, взаємодія аматорів астрономії з навчальними закладами, розвиток нових напрямків діяльності в університеті і місті в цілому.

Теоретичні заняття проводяться на базі бібліотеки СумДУ, яка обладнана всіма необхідними технічними засобами. Лекції охоплюють різні розділи науки: розвиток астрономії в місті Суми, історія астрономії, аматорські досягнення в Україні і в світі, астрономічні явища і об’єкти, рух небесних тіл, сузір’я, математичні і фізичні основи науки та інше. Теоретичні заняття записуються на відео і згодом будуть розміщені на сайті колективу “АстроСуми”.

Практичні заняття проводять за наявності сприятливих погодних умов і охоплюють вивчення сузір’їв, телескопічні спостереження Місяця, планет і об’єктів глибокого космосу, а також принципи роботи з астрономічними інструментами.

Колектив аматорів астрономії “АстроСуми” сформувався і почав активну діяльність у 2012 році. Серед учасників є випускники Сумського державного університету і представники різних професій. Основні напрямки діяльності колективу: візуальні і фотографічні спостереження, переважно за містом. Улітку 2015 року колектив тричі організовував безкоштовні спостереження Місяця і планет на території ТРЦ “Мануфактура”.

Більше інформації про Сумський колектив астрономії можна знайти на сайті http://astro.sumy.ua.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua