26 червня 2017
970

23-25 червня у м.Лілль (Франція) відбувся командний чемпіонат Європи з легкої атлетики. Цього року атлети, які змагаються на спринтерських дистанціях, включаючи бар’єрні, здобували місце в фіналі: до фіналу в кожній дисципліні проходили по три перші атлети з кожного забігу, а ще двох добирали за найкращим часом.

У перший день змагання студент групи МДм-51 (факультет ІФСК) Віталій Бутрим пройшов до фіналу з бігу на 400 метрів серед чоловіків за часом (47,13 с). Випускниця СумДУ Анна Плотіцина показала найкращий результат сезону з бігу на 100 метрів з бар’єрами (13,05 с) і вийшла у фінал з четвертим результатом. Студент групи ІТм-51(факультет ЕлІТ) Володимир Супрун став 10-м (10,78 с) і приніс команді два очки.

Розпочалася Суперліга командного чемпіонату Європи-2017 з забігів. В на дистанціях 100 метрів і в естафетах 4х100. Ці результати не впливають на місця збірних у командному заліку.

У забігах В чоловіча естафетна команда 4х100 метрів у складі Романа Кравцова (студент групи ЖТ.м-61, факультет ІФСК), Еміля Ібрагімова, Юрія Сторожа (студент групи КМ-41, факультет ТеСеТ) й Олександра Соколова перемогла з часом 39,81 с.

В другий день змагання у чоловічій естафеті 4х100 метрів Сергій Смелик (випускник СумДУ) пронісся по дистанції на заключному етапі і вирвав для нашої команди перемогу у забігу (39,07с), проте вже згодом стало відомо, що наших атлетів дискваліфікували через вихід з коридору при передачі естафетної палички. Та і це було не остаточне рішення. Вже після закінчення програми другого дня чемпіонату нашим хлопцям все ж повернули результат! Вони четверті. На перших трьох етапах за команду бігли Роман Кравцов, Еміль Ібрагімов і Володимир Супрун (студент групи ІТм-51, факультет ЕлІТ). Перемогли у цій дисципліні з рекордом чемпіонатів і найкращим результатом сезону у світі британці (38,08 с). Українська естафета за підсумками двох фіналів четверта.

Юрій Кушнірук (студент групи ЖТ.м-61, факультет ІФСК) став шостим з метання списа і показав найкращий результат сезону (74,14 м).

З найкращим результатом сезону дистанцію 5000 метрів подолав Єгор Жуков (студент групи МДм-51, факультет ІФСК), ставши сьомим(14.15,26 хв).

Ігор Мусієнко (студент групи МДм-51, факультет ІФСК) у секторі для штовхання ядра показав результат 19,33 м і приніс збірній ще три пункти у скарбничку.

В останній день змагання відбулися фінальні забіги на дистанції 400 м, 800 м та естафети 4х400 м.

Євген Гуцол (випускник ННІ БТ «УАБС») цього року не раз доводив, що є одним з лідерів в Україні не лише з бігу на 400 метрів, а й на 800. Саме він захищав честь збірної на цій дистанції у Ліллі. Атлети бігли групою, а на передостанню пряму і взагалі виходили стіною.

Євген Гуцол зумів стати четвертим і принести вісім очок збірній, а ще – встановити особистий рекорд з бігу на 800 метрів (1.48,26 хв).

Чоловіча естафетна команда 4х400 метрів виступала у складі Данила Даниленка, Євгена Гуцола, Олексія Позднякова (студент групи СП-501, спеціальність «Спорт») і Віталія Бутрима. На заключний етап Бутрим виходив останнім, проте зумів не лише скоротити відрив, а й випередити одну з команд. За підсумком двох забігів українці восьмі (3.07,03 хв).