Дата публікації:
29 вересня 2017
Кількість переглядів:
921
Поділитися:

Рішенням Конкурсної комісії МОН на чолі з Міністром освіти та науки України Лілією Гриневич, яке було ухвалено 19 вересня цього року, державою буде профінансовано 123 проекти, що перемогли на цьогорічному конкурсі наукових робіт молодих учених. За результатами конкурсного відбору проектів молоді науковці Сумського державного університету – знову в лідерах. У цьому році вони вибороли вдвічі більше проектів, ніж у минулому році – 16.

На другій і третій позиціях розташувались Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний технічний університет України «КПІ імені І.Сікорського (8 та 6 проектів відповідно). Серед проектів-переможців від СумДУ: 5 проектів факультету електроніки та інформаційних технологій, по 4 від науковців Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. О.Балацького та Навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС», 2 - Медичного інституту та 1 проект факультету технічних систем та енергозберігаючих технологій.

Конкурс для молодих вчених проводиться в Україні вдруге. Він проходить за напрямами, які відповідають пріоритетам Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Серед переможців є проекти, присвячені військовій тематиці, дослідженню космосу, освоєнню альтернативних джерел енергії, розробці нових технологій, захисту інформації тощо.

«Зараз ми вже вдруге проводимо конкурс проектів наукових робіт молодих учених, які працюють чи навчаються у вишах або наукових установах МОН. Порівняно з минулим роком, ми внесли певні зміни в процедуру його проведення. Так, з’явилася можливість фінансування більш тривалих – 3-річних  проектів. Експертизу кожної роботи проводили 5 фахівців, і загальна кількість балів рахувалася як середнє арифметичне оцінок трьох експертів, у діапазоні між найнижчою та найвищою. Сподіваюся, що нові підходи будуть покладені і в основу «дорослого» конкурсу», – зазначила Лілія Гриневич.

Для фінансування проектів-переможців у держбюджет уже закладено 13,4 млн гривень. Міністр відзначила, що ця сума не є значною, однак конкурс – це скоріше мотивація. Одна з головних його цілей – дати шанс якомога більшій кількості молодих вчених хоча б раз стати керівником наукового проекту та отримати новий досвід.

Загалом на конкурс було подано 362 проекти з понад 100 вишів та наукових установ МОН.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]