Дата публікації:
14 березня 2018
Кількість переглядів:
3833
Поділитися:

14 березня, у Міжнародний день числа Пі, випускник Сумського державного університету, керівник Школи розвитку пам’яті при СумДУ Артем Гарін встановив новий рекорд з відтворення напам’ять надвеликих об’ємів цифрової інформації. Це третій рекорд «людини-комп’ютера», як іще називають Артема. Він на швидкість та у довільному порядку відтворював 23 тисячі знаків після коми числа Пі. Таким чином – побив власний попередній рекорд - 10101 знак. Рекорд фіксували представники Національного реєстру рекордів України.

«Такий рекорд не має аналогу в світі і демонструє не лише знання надвеликого об’єму інформації, а й вільне володіння ним. Це - один із найскладніших рекордів, який вимагає максимального зосередження, - запевнила керівник Національного реєстру Рекордів Лана Вєтрова, - Тож попрошу повної тиші та вимкнення технічних засобів».

Для рекорду знаменитому менталісту потрібно було на запит експертів Національного Реєстру Рекордів на швидкість назвати точну послідовність довільних десятків чисел з 23 тис. знаків після коми числа «Пі». Рекорд було встановлено за 10 хвилин 56 секунд. Зі слів Лани Вєтрової, сьогодні це досягнення претендує не лише на рекорд в Україні, а й на світове визнання. «Із цими параметрами досягнення входить в категорію «Людські досягнення» і залишається там назавжди», - резюмувала вона.

«Рекорд встановлено, - говорив тричі рекордсмен Артем Гарін. - Висловлюю подяку моїй родині і друзям, організаторам та експертам, тим, хто підтримував. Навіщо я це зробив? Майбутнє за розвитком інтелекту, і це мій внесок. Крім того, мені хочеться прославити рідне місто і Сумський державний університет. А ще я зробив це заради особливого стану. Як би я хотів, щоб ви це теж відчули! Завдяки постійній концентрованій роботі з великим об'ємом інформації, у процес мислення включилася більша кількість нейронів. Завдяки цій праці глибоко усвідомлюєш, що все складне - це сума простого, а все неможливе - сума можливого. Дякую всім за привітання!..». Також Артем наголосив, що не відмовляється від власних амбіцій продовжувати рух вперед назустріч світовому рекорду.

Довідково: Артем Гарін має два рекорди України: «Відтворення послідовності 5000 знаків після коми числа «Пі» (2014 р.) і «Відтворення послідовності 10 101 знаку після коми числа «Пі» (2015 р.).

Число "Пі" після коми має безкінечну кількість знаків, жодної закономірності їх послідовності немає. Єдиний спосіб їх відтворення - це запам’ятовування.

 

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]