Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
Дата публікації:
16 квітня 2018
Кількість переглядів:
935
Поділитися:

12-13 квітня в Києві відбувся центральний міжнародний захід у сфері безпеки – Київський безпековий форум. На запрошення організаторів заходу Центр досліджень регіональної безпеки при СумДУ представляв його керівник, кандидат політичних наук Микола Назаров. Темою цьогорічного обговорення став план допомоги союзників Україні та вирішення найбільш актуальних безпекових проблем. Вступним словом захід відкрили Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

На Форумі відбулися дискусії між представниками керівництва України та інших країн, експертного співтовариства та міжнародних організацій. Серед тем, що найбільше зацікавили учасників, були такі: НАТО-Україна: партнерські дії задля миру в Європі; конфлікти, які необхідно вирішити в Чорноморському регіоні; інформаційна безпека: як побороти неправду та пропаганду; Україна та союзники: спільні дії в умовах нестабільності.

Окрема дискусія стосувалася виміру людської безпеки та сучасних гуманітарних технологій сприяння безпеці. Основним спікером виступила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка презентувала роботу відомства у названому напрямку. Після виступу розпочалось обговорення презентації. Микола Назаров акцентував увагу на важливості включення в навчальний процес дисциплін чи тем, які стосуються безпеки, а також європейської та євроатлантичної інтеграції України. Зазначив, що Центр досліджень регіональної безпеки вже другий рік активно поширює серед школярів та студентів знання з вищезазначених тематик. Також обговорювали Закон України “Про вищу освіту”, найближчу перспективу змін до нього та проблеми, які виникають при імплементації положень закону.

Щорічний міжнародний захід «Київський безпековий форум» присвячений темі європейської безпеки. У ньому щорічно беруть участь найвідоміші політики та представники провідних аналітичних центрів Європи, США та країн Чорноморського регіону.

Мета форуму - створення незалежного майданчика для обговорення стратегічного бачення вирішення глобальних проблем безпеки; посилення співробітництва та налагодження діалогу у сфері безпеки між Європейським Союзом та Чорноморським регіоном; вплив на формування політики в Україні.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua