Дата публікації:
25 травня 2018
Кількість переглядів:
2500
Поділитися:

У Конгрес-центрі Сумського державного університету пройшов інформаційний захід «День кар'єри ЄС», спрямований на ознайомлення молоді зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями для молоді в європейському просторі.

Організатор заходу - Інформаційний центр ЄС Сумського державного університету, в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується Громадською організацією «Фундація «Відкрите суспільство».

З вітальним словом до учасників звернуся Володимир Любчак, проректор з науково-педагогiчної роботи, міжнародної діяльності та технічного забезпечення СумДУ, наголосивши на важливості проведення Днів Кар’єри ЄС, оскільки такі заходи дають молодим людям відповіді на питання щодо правильного вибору подальшої освіти та працевлаштування.

На відкритті дня кар’єри виступили почесні гості: Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, та Бенедикт Херрманн, Перший секретар, експерт з питань політики децентралізації, секторної реформи Представництва ЄС в Україні.

"Щоб стати успішним в Європі та в Україні, важливо бути ініціативним, мотивованим та мати бажання розвиватися, - зазначила Вікторія Давидова, - приємно бачити тут молодь Сум, яка це розуміє і прагне покращувати свої професійні та особистісні компетенції".

Керівник Інформаційного центру ЄС Юрій Петрушенко у своєму зверненні до учасників згадав історію створення центру у 2011 році та його інформаційно-просвітницьку діяльність, спрямовану на поширення інформації про Європейський Союз та його політику, про проекти та програми ЄС, спрямовані на інформаційну підтримку молоді віком від 16 до 30 років.

Розпочався захід цікавою панельною дискусією на тему: «Практика та/або робота в (інституціях) ЄС: міфи та реальність», під час якої молодь дискутувала з гостями та експертами, задавала питання та прислуховувалась до корисних порад.

У просторому холі Конгрес-центру СумДУ були представлені презентаційні стенди партнерів заходу - де всі учасники мали можливість отримати консультації, пройти тренінги з розвитку та співбесіди з менеджерами по роботі з персоналом українських та міжнародних компаній (таких як ТОВ "АВІС УКР АГРО", ПАТ "УКРТЕЛЕКОМ", КОНЦЕРН "НІКМАС", АО "ОЩАДБАНК", ТОВ "MindK", ПАТ КБ "ПриватБанк", "МІСЬКВОДОКАНАЛ", Представництво "PriceWaterHouseCoopers" та багато інших), дізнатися про можливості для навчання та професійного зростання від провайдерів освітніх послуг - представників Європейських програм для молоді, громадських організацій та влади.

Ведучим заходу був директор Конгрес-центру СумДУ, координатор освітніх програм Інформаційного центру ЄС СумДУ Сергій Хвостов.

Для учасників "Дня Кар’єри ЄС" було паралельно проведено три тематичні тренінги:

«Як отримати стипендію на навчання за програмами Еразмус+. Кроки подачі успішної заявки на програму Еразмус+. Резюме по-європейськи: europass та мотиваційний лист». Тренер – Вікторія Ярмолич, заступник начальника відділу міжнародних зв’язків СумДУ, керівник групи міжнародної академічної мобільності.

«Волонтерство як крок до кар’єри». Тренер - Юлія Єлфімова,координатор програм Інформаційного центру ERASMUS+ Youth в Україні, випускниця Youth Peace Ambassadors Network.

«Безпечне працевлаштування за кордоном: пакуємо валізу - убезпечуємо себе від потрапляння в ситуацію торгівлі людьми». Тренер - Юлія Тарасенко-Баландіна, експерт та тренер освітніх програм з протидії торгівлі людьми.

Ольга Міщенко, координатор інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні»  від Представництва ЄС, провела для шости команд школярів «Брейн-ринг на європейську тематику» із заохочувальними призами.

«День Кар’єри ЄС» викликав інтерес серед молоді м. Суми, сприяв формуванню активної громадської позиції та навичок у сфері кар’єрного зростання. Учасники заходу отримали цікавий практичний досвід, можливість поспілкуватися, обмінятися думками, знайти шляхи вирішення проблем з питань подальшої освіти та працевлаштування.

Відео: https://youtu.be/eEw6vd5YTvs

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]umdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]