Дата публікації:
08 липня 2024
Кількість переглядів:
281
Поділитися:

1-5 липня у Києві відбулася літня школа-тренінг «Соціальна згуртованість через залучення молоді» у межах всеукраїнського проєкту «Голоси молоді за соціальну згуртованість та мир у громадах», в якій взяли участь активісти з Сум, Чернігова, Черкас та Запоріжжя. Сумську громаду представили студенти та співробітники факультету іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ.

Метою школи було розширення можливостей молодіжних лідерів та молодіжних працівників у питаннях соціальної згуртованості та інклюзії, громадянської участі, недискримінації та рівності, що базується на участі, посиленням молодіжної роботи під час війни й у повоєнному контексті з урахуванням реалізації порядку денного програми «Молодь. Мир. Безпека» в Україні.

Під час роботи школи учасники ознайомилися із засадами молодіжної політики Ради Європи, гуманітарними викликами, що нині стоять перед молоддю, активно обговорили питання цінностей в суспільстві та їх значення, соціальної згуртованості й солідарності, а також шляхи забезпечення участі молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики на місцевому, регіональному і державному рівнях.

Результатом п’ятиденної школи стало те, що команда з кожного регіону підготувала власний молодіжний проєкт, який можна вже реалізовувати у громадах. Зокрема, серед ідей, запропонованих учасниками, були «тендер» для громадських активістів і волонтерів, майстерня спокою, курс з фінансової грамотності, навчання для організацій та установ.

«Враження від усіх занять дуже позитивні. Я почуваюсь більш готовим до спільних дій у вирішенні сучасних викликів», − зазначив учасник школи, студент першого курсу факультету ІФСК Владислав САГЕР.

«Особливо сподобалися інтерактивні частини тренінгу. Робота в групах була надзвичайно корисною для глибшого розуміння значення цінностей та їхньої ролі у нашій діяльності. Вправи допомогли на практиці відчути, як цінності впливають на нашу поведінку та рішення. Ми мали можливість обговорювати різні підходи та обмінятися досвідом, що зробило тему ще більш зрозумілою та актуальною», − говорить учасниця школи, фахівчиня центру «Студентський лелека» Олександра КАЗАНДЖИЄВА.

Тренерами літньої школи стали Дар’я Данілова – викладачка кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ та Марина Осюхіна – начальниця Медіа-центру університету.

У серпні та вересні в рамках проєкту в Сумах запланована ще низка молодіжних заходів, спрямованих на посилення молодіжної політики в регіоні.

Довідково: проєкт «Голоси молоді за соціальну згуртованість та мир у громадах» реалізується громадською організацією «Фундація прав людини» за підтримки Європейського Молодіжного Фонду Ради Європи.

 

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]