Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

У літературній вітальні бібліотеки Сумського державного університету відбулася зустріч студентів-журналістів із нащадком знаменитого роду Терещенків – відомих на всю Європу цукрових магнатів, фінансистів і меценатів, змушених у 1917 році емігрувати за кордон –  Мішелем Терещенко.

Зустріч розпочалася із розповіді гостя про своє дитинство, чому його родина переїхала до Франції та яким було перше знайомство з Батьківщиною його пращурів. Мішель народився в 1954 році в Парижі. Там закінчив Вищу школу економіки і бізнесу. Професійну кар’єру розпочав у форті Лаудердейл (США), займався дослідженням підводного світу, співпрацюючи з Жак-Івом Кусто. Потім повернувся до Франції і в 1997 році створив компанію, яка спеціалізувалася на дистрибуції обладнання для пірнання і на вирощуванні морських водоростей на Філіппінах і Мадагаскарі.

Сьогодні Мішель Терещенко успішно працює в Україні у галузі сільського господарства та переробної промисловості, є президентом компаній Україна-Агрі, ATS Україна, яка експортує мед, та групи «Linen of Desna» («Льон Десни»).

Мішель Терещенко добре пам’ятає розповіді бабусі. Тому, назбиравши чимало цікавих фактів та історій, він видав книгу «Перший олігарх» про минулі віхи із життя дідуся, яку й презентував студентам. Окрім неї Мішель представив ще одну книгу «У пошуках скарбів родини Терещенків» про перші роки життя в Україні. Після презентації, усі бажаючі мали змогу придбати одне з видань з автографом Мішеля.  

До речі, прапрадід Мішеля, Микола Артемович Терещенко (1819 – 1903,) був міським головою Глухова і Почесним громадянином Києва. Він і заснував зі своїм братом Федором знамениту цукрову «імперію». Дід, Михайло Іванович Терещенко (1886 - 1956), близький друг поета Олександра Блока, займав пости міністра закордонних справ і міністра фінансів у Тимчасовому уряді Керенського. Батько – Петро Михайлович (1919-2004) – був відомим у Франції вченим, президентом інституту прикладної хімії.      

Ксенія Середа, ЖТ-01,
 Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua