Новини

Візити

9 жовтня Сумський державний університет відвідала делегація з Державного університету економіки і технологій (м. Кривий Ріг), яку очолив проректор з науково-педагогічної, навчальної та міжнародної діяльності Сергій Гушко.

30 вересня Сумський державний університет у рамках налагодження співпраці і взаємовигідних відносин відвідали представники ректорату Університету імені Альфреда Нобеля (м.Дніпро): віцепрезидент Сергій Холод, проректори – Тамара Іщенко, Тетяна Мішустіна, Ірина Шкура.

7 вересня Сумський державний університет відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні пані Анка Фельдгузен.

25 лютого Сумський державний університет відвідали представники провідної чеської компанії «Шкода Транспортейшен» – віцепрезидент Люмір Тесарж, менеджер з персоналу Якуб Карель, головний технолог Алеш Стулик, директор «Шкода Транспортейшен Україна» Костянтин Жижко.

11 лютого Сумський державний університет відвідала Міністр освіти і науки України Ганна Новосад. Вона детально ознайомилась з діяльністю вишу щодо забезпечення сталого розвитку із дотриманням пріоритету якості, оглянула навчально-дослідницьку лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab», ознайомилась із можливостями створення навчальних матеріалів з використанням віртуального фону у відеостудії СумДУ та оновленою онлайн-студією, що сприяє якісному дистанційному навчанню студентів.

28 січня Сумський державний університет відвідали представники Національного університету біоресурсів і природокористування України. Очолив делегацію проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша.

На запрошення Народного Уряду м. Харбін та корпорації «Hua Yue Dong Fang»  помічник ректора з міжнародних зв’язків В’ячеслав Куксенко та директор департаменту міжнародної освіти Микола Божко у складі української делегації взяли участь у роботі третього форуму «Дні України в Харбіні» (м. Харбін, КНР).

За суттєву допомогу 27-й Сумській реактивній артилерійській бригаді від початку бойових дій на сході України колективу СумДУ було передано державний прапор із символікою бригади, подяку та ювілейну медаль «10 Років 27 Сумській реактивній артилерійській бригаді».

20 листопада в Сумському державному університеті відбулася зустріч студентів з координатором Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (Srtengthening Academic Integrity in Ukraine Project — SAIUP) Тарасом Тимочко. Інтерактивна лекція з елементами дружньої бесіди була присвячена цінностям здорових академічних відносин та способам запобігання проявів освітньої недоброчесності. Тарас Тимочко відзначив високу обізнаність студентів СумДУ в питаннях, пов'язаних з академічною доброчесністю.

23-24 жовтня в Сумському державному університеті відбулися масштабні заходи в рамках Днів міжнародної співпраці. Студенти та викладачі університету відвідали презентації, тренінги та відкриті лекції з академічної мобільності, кращих практик виконання грантових проєктів, розробки проєктних ідей, створення крос-культурного середовища. Лекторами та тренерами стали науковці університетів Німеччини, Польщі, Ірландії, Нігерії, представники Американської та Британської ради. Захід відвідали почесні гості – Посол Нігерії в Україні Мартін С. Адаму, директор «Українського державного центру міжнародної освіти» Юлія Шаповалова, директор Національного Еразмус+ Офісу Світлана Шитікова.

21-24 травня Сумський державний університет відвідали представники університету Бінгем (Федеративна Республіка Нігерія) у складі ректора – професора Вілліама  Барнабаса Кьюрікса, координатора офісу розвитку університету Місала Дабурі Белло та завідувача кафедри хімічних наук університету – професора Джозефа  Аніреджу Лорі.

14 травня в Сумському державному університеті пройшла дискусія щодо національної стійкості за участі послів Естонії, Литви та Латвії в Україні. Зі студентами, викладачами, громадськими діячами міста спілкувалися Надзвичайний та Повноважний Посол Естонії в Україні пан Герт Антсу,  Надзвичайний та Повноважний Посол Литви в Україні пан Марюс Януконіс і Надзвичайний та Повноважний Посол Латвії в Україні пан Юріс Пойканс. Учасники дискусії обмінялися думками щодо факторів, які впливають на здатність нації до відновлення, адаптації, функціонування та позитивного розвитку під час негативних і кризових ситуацій, а також ознайомились із досвідом балтійських країн з формування у громадян довіри до державних інституцій, зовнішньополітичного курсу країни, розвитку медійної грамотності як складової інформаційної безпеки тощо. Участь у заході взяли більше 100 учасників.

14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

5 березня в Сумському державному університеті відбулися заходи, присвячені 70-річчю підписання Північноатлантичного договору. З цієї нагоди до СумДУ завітали почесні гості: Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф; політичний радник Посольства Канади в Україні Руслан Кац; заступник директора Центру інформації та документації НАТО Вікторія Ціємініте; перший секретар Посольства Великої Британії в Києві Олівер Фаірламб та політичний аналітик Посольства Великої Британії в Україні Олена Коростишевська.

15 лютого у Конгрес-центрі Сумського державного університету під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич пройшла регіональна нарада керівників ЗВО І-ІІ рівнів акредитації та ректорів університетів, до структури яких входять ці заклади. Під час наради генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров представив проект закону «Про фахову передвищу освіту». Участь у заході взяв голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко.

29-30 січня факультет технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету відвідали делегації із представників іноземних компаній «MEILLER Slany s.r.o.» та «Air Supply Solutions s.r.o.» (м. Слані, Чехія). Під час зустрічі гості та науковці СумДУ обговорили перспективи подальшої співпраці між СумДУ й чеськими компаніями у формі проведення майстер-класів, стажування, працевлаштування студентів, випускників, науково-педагогічних співробітників.

7 грудня делегація Сумського державного університету відвідала Міжнародний інститут буддистських вчень Нагананда (Шрі-Ланка). Під час візиту була підписана угода щодо співпраці у сфері дистанційного та онлайн навчання громадян Шрі-Ланки зі спеціальності «Комп’ютерні науки». Делегати СумДУ - перший проректор Василь Карпуша,  директор організаційно-методичного центру Юрій Зубань та  координатор програми співпраці з іноземними інституціями Тетяна Майборода презентували технології навчання, доповненої реальності, зустрілися з деканами факультетів Інституту, представили можливості підготовки у СумДУ доктора філософії англійською мовою, взяли участь в  урочистій церемонії відкриття нового корпусу Інституту.

7 грудня студенти Сумського державного університету поспілкувалися із радниками з політичних питань посольств країн-членів Європейського Союзу в Україні. Захід відбувся в межах практико-орієнтованого навчання дисципліни «Політологія», за сприяння заступниці кафедри психології, політології та соціокультурних технологій СумДУ Андріани Костенко. Напередодні дипломати побували в Харкові.

20-23 листопада керівник Центру досліджень регіональної безпеки, кандидат політичних наук Микола Назаров у складі української делегації відвідав Штаб-квартиру НАТО та Центральний штаб об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SHAPE). Візит став можливим завдяки дворічній успішній роботі Центру, його грантовим проектам, у тому числі за співпраці з НАТО.

30 жовтня в Сумському державному університеті пройшло засідання Ради ректорів закладів вищої освіти області, де обговорили стан розвитку вищої освіти на Сумщині, проблеми та шляхи їх вирішення. Участь у засіданні взяли: Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, голова Сумської ОДА Микола Клочко, Народний депутат України Олег Медуниця.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua