Новини

ІТ

1 лютого в новому корпусі Сумського державного університету урочисто відкрили навчальний центр за сприяння ТОВ «БРОКОДЕРС». Центр оснащений сучасним комп‘ютерним та мультимедійним обладнанням, його завдання – проводити підготовку і перепідготовку студентів та фахівців за спільно створеними сертифікаційними програмами, сприяти розвитку освіти, наукових досліджень і прикладних робіт у сфері розробки веб та стаціонарних додатків.

На секції інформаційних технологій проектування кафедри комп’ютерних наук розпочалися заняття в школі майбутнього IT-шника «IT4Teens». Цього року до навчання долучилося близько 40 учнів 7-х класів та 30 учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста Суми.

1 листопада в Сумському державному університеті відкрили новий навчальний центр спільно з компанією ТОВ «АПТІМАЙЗД ОПЕРЕЙШНЗ». Символічну стрічку перерізали ректор Анатолій Васильєв та директор компанії Володимир Смірнов.

4 вересня в Сумському державному університеті відбувся День кар'єри в ІТ. Учасники заходу ознайомилися із профорієнтаційними презентаціями від сумських ІТ компаній, дізналися детальну інформацію про їх проєкти, напрями діяльності, вакансії, перспективи працевлаштування тощо. Всі охочі дізналися багато нової інформації про всесвітньо відомі ІТ компанії, зокрема про AMC Bridge, Apptimized, Brocoders, MindK, Netсracker Technology, PortaOne. Також присутні мали змогу поспілкуватися з успішними ІТ-фахівцями, дізнатися про безкоштовні курси для студентів СумДУ.

1 липня в Сумському державному університеті нагородили переможців конкурсу використання власних мобільних пристроїв у навчальному процесі.

26 червня відповідний меморандум підписали:  Франс Гермес – директор Spectrator Video Technology, Володимир Поцелуєв – голова Сумської госпітальної ради, Сергій Бутенко – начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, Андрій Лобода – директор Медичного інституту СумДУ, Ігор Коротич – виконавчий директор ІСС та Володимир Демура – віцепрезидент «Hitech office».

4 червня завершилися курси в школі майбутнього IT-шника «IT4Teens» та заняття за програмою «CodeClub». Цього року в навчанні було задіяно близько 65 учнів 7-х та 10-11-х класів загальноосвітніх шкіл міста Суми. Успішно пройти та завершити курси змогли 32 з них. Програма курсів школи «IT4Teens» передбачає два рівні навчання: «Base of IT» та «Advanced IT». За першим рівнем навчаються школярі, які вперше почали відвідувати курси. Під час занять занять викладачі кафедри комп’ютерних наук секції інформаційних технологій проектування знайомлять школярів з основами web-розробки, програмування мобільних додатків під операційну систему Android, моделювання в 3Ds Max та основами графіки засобами Adobe Photoshop. За програмою «Advanced IT» навчаються ті школярі, які проходили ці курси минулого року та отримали сертифікати початкового рівня. За декілька місяців учні знайомляться з тривимірним моделюванням в інженерному пакеті SolidWorks, набувають теоретичних та практичних навичок технології 3D-друку, розглядають основи відео обробки та налаштування ігрових сцен в UNITY3D.

З 15 квітня по 7 травня на DOU проходило щорічне опитування, присвячене якості освіти в українських закладах вищої освіти. Загалом цього року було зібрано 3038 анкет з відгуками нинішніх і колишніх студентів. Сумський державний університет традиційно увійшов до ТОП-10 рейтингу серед українських вишів: готовність рекомендувати СумДУ склала 7,07 бала з 10.

17-18 квітня в Києві відбулася конференція, присвячена 20-річчю української спільноти академій Cisco. У заході взяли  участь співробітники Cisco з Німеччини, Польщі, Іспанії, Словаччини, Канади. Сумський державний університет представили керівник академії Cisco Тетяна Горлач. та викладачі кафедри комп'ютерних наук та кафедри електроніки і комп’ютерної техніки Олексій Д’яченко, Дмитро Великодний, Тетяна Лаврик, Вадим Кальченко. У межах конференції було проведено буткамп для інструкторів-викладачів  університетів, які за конкурсом були відібрані на навчання за грантове фінансування. На базі Київського національного університета ім. Тараса Шевченка учасники пройшли підвищення кваліфікації з професійних курсів CCNA, CCNA CyberOps, технічні сесії і майстер-класи з нових курсів та матеріалів. Усі учасники отримали сертифікати.

27-28 березня в Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася конференція  «SMART підходи для промислових хайтек» у межах форуму «ІТ PEOPLE SUMY». Партнери-організатори заходу – СумДУ, Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) та Сумська міська рада. Метою конференції є розвиток інноваційного підприємництва міста та  впровадження  «Програми підтримки малого і середнього підприємництва в м. Суми на 2017-2019 роки».

21-23 листопада у Києві відбувся ІІІ Міжнародний форум інновацій «Innovation Market». Захід зібрав новаторів, винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів у сфері інновацій, авторів startup проектів, представників бізнесу, інвестиційно-фінансових установ та консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності. Учасники форуму презентували розробки у сферах ІТ, телекомунікацій, Hі Тech, екології, енергетики, фінансів, маркетингу, управління, освіти та науки, авіації та космосу, військовій, транспорту, машинобування тощо.

У 2018 році Міністерство освіти і науки України надало доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету вдвічі більшій кількості ЗВО та наукових установ, ніж 2017-го. Вільно користуватися цими ресурсами зможе й Сумський державний університет.

Викладачі Сумського державного університету провели серію навчальних семінарів у рамках підвищення кваліфікації державних службовців та представників місцевого самоврядування. Світлана Колосок - доцент кафедри управління , Олена Базиль - старший викладач кафедри прикладної математики та моделювання складних систем та Андрій Півень - начальник центру комп’ютерних технологій провели семінари та тренінги на теми: сучасні офісні та «хмарні технології», технології електронного врядування.

16-19 жовтня в Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського відбувся VІI міжнародний Фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018, де проект Сумського державного університету «Nanoink 2D&3D» визнано переможцем у номінації «Краща ідея».

Проект створено на базі наукової роботи кафедри електроніки та комп’ютерних наук СумДУ під науковим керівництвом професора, доктора фізико-математичних наук Анатолія Опанасюка, технічний керівник – аспірант другого курсу Олександр Гузенко, менеджер проекту - начальник центру комп'ютерних технологій Андрій Півень.

30 червня в Конгрес-центрі СумДУ відбувся ІТ форум «Спільнота проектних менеджерів Сумщини як складова розвитку ІТ бізнесу»  (SUMY PM COMMUNITY). Мета заходу полягала у створенні передумов для формування спільноти проджект-менеджерів Сумщини, що в подальшому сприятиме  розвитку IT-кластеру на Сумщині.

5-6 липня в межах урочистого випуску Української мережі Стартап-шкіл «Sikorsky Challenge» у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського пройшли заходи, участь у яких взяли два проекти від Сумського державного університету.

У Сумському державному університеті на базі кафедри комп’ютерних наук секції інформаційних технологій проектування відбулося урочисте завершення курсів в Школі майбутнього IT-шника «IT4Teens» та занять за програмою «CodeClub». Цього року в навчанні було задіяно близько 90 учнів 7-х та 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл міста Суми. Дякуючи співпраці з керівництвом факультету електроніки та інформаційних технологій, було організовано святкове вручення сертифікатів та заохочувальних подарунків слухачам як старшої групи, так і їх молодших колег. До цього дійства також долучилися студенти-волонтери факультету ЕлІТ, котрі організували підтримку волонтерській мережі клубів кодування “CodeClub Ukraine” в проведенні факультативних занять для учнів 7-х класів з візуального програмування в Scratch.

У СумДУ започатковано новий проект із використанням технологій доповненої реальності. Відтепер ознайомитись із факультетами та інститутами можна за допомогою віртуальних помічників – варто лише знайти перед корпусом «маркер» та навести на нього телефон. Над проектом працювали фахівці організаційно-методичного центру технологій електронного навчання Юрій Зубань, Дмитро Самохвалов та Дмитро Байдук, а озвучили персонажів студенти різних спеціальностей СумДУ.

Для втілення цієї ідеї розробники використали власноруч створену програму та працюють над наступним етапом, де персонажі стануть інтерактивними й взаємодіятимуть із співрозмовником. За словами керівника центру Юрія Зубаня, в СумДУ вже кілька років впроваджуються в навчальний процес технології доповненої реальності, тому розробники мали достатньо досвіду для нового масштабного проекту. Окрім того, в доробку авторів – розробка мобільного додатку для дитячої книги «Сумин городок».

Навчальний апаратно-програмний комплекс «Розумний будинок 3Д» та «Розумний робот Елон» посів друге місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю інновацій (секція «стартап-проекти»), що проводився Міністерством освіти та науки України. Комплекс був створений у Шосткинському ІТ-центрі студентами та викладачами Шосткинського інституту СумДУ.

12-15 квітня в Конгрес-центрі Сумcького державного університету пройшов «Data Science Workshop». До Сум завітали визнані експерти в галузі машинного навчання та штучного інтелекту Віталій Радченко, Федір Наврузов та Євген Терпіль.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua