Новини

Про СумДУ

Завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Медичного інституту СумДУ Микола Чемич в ефірі каналу СТС розповів про симптоматику вірусу COVID-19 та заходи безпеки при його розповсюдженні.

Він наголосив на необхідності неухильного дотримання рекомендацій МОЗ і заходів, передбачених всеукраїнським карантином для недопущення поширення коронавірусної інфекції.

На базі СумДУ проходить серія вебінарів для медичних працівників щодо особливостей роботи у період епідеміологічної ситуації, які проводять науковці університету за технічної підтримки фахівців Центру медіатрансляцій СумДУ.

24 березня в СумДУ було організовано вебінар для медичних працівників, сімейних лікарів щодо використання засобів індивідуального захисту під час контактів з пацієнтами. Вебінар провели: завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Медичного інституту СумДУ Микола Чемич, головний експерт обласного управління охорони здоров’я з інфекційних хвороб Ірина Троцька та інструктори центру громадського здоров’я, представники Сумського обласної організації Товариства Червоного Хреста.

Психологічна служба СумДУ продовжує працювати та надавати послуги індивідуального консультування здобувачам вищої освіти, аспірантам, викладачам та іншим співробітникам університету.

Визначено переможців щорічного конкурсу віршів та художнього перекладу Alter Ego, який вже вдев’яте поспіль організовує кафедра германської філології СумДУ.

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року про запровадження режиму надзвичайної ситуації по всій території України, в СумДУ продовжено карантин до 24 квітня 2020 року. Такий захід прийнято з метою недопущення поширення в Україні коронавірусної інфекції COVID-19.

Освітній процес усіх форм навчання в університеті на час карантину здійснюватиметься за допомогою дистанційних технологій (нормативні документи від 12.03.2020р., 17.03.2020р., 19.03.2020р.).

До стабілізації ситуації призупиняється також проведення масових заходів. Терміни карантину можуть змінитись у залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.

Матеріали про безпеку під час карантину:

Шановні жінки!

Щиросердно вітаю Вас з неповторним весняним святом, що уособлює любов, гармонію і красу!

Хай це свято наповнює Вас життєдайною енергією, дарує натхнення на нові професійні досягнення, зігріває надією на здійснення заповітних мрій та сподівань, огортає радістю й благополуччям.

Зичу, щоби кожний день Ви зустрічали з посмішкою і гарним настроєм, з відчуттям віри та впевненості. Бажаю міцного здоров’я, миру та добра, родинної злагоди і достатку.

Зі святом!

З повагою

ректор   Сумського  державного університету     

Анатолій Васильєв

 

 

 

Рейтинг інституційних репозитаріїв світу від Webometrics визначив репозитарій наукових праць Сумського державного університету найкращим в Україні та серед топ-40 у світі.

На каналі зібрані авторські програми та випуски новин, що виходять в ефірі «Радіо СумДУ».

24 січня Конференція трудового колективу заслухала звіт ректора Анатолія Васильєва «Підсумки роботи університету за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік». У звіті ректор окреслив основні здобутки минулого року, проблеми та шляхи їх вирішення у 2020 році.

23 січня зборами колективу Медичного інституту СумДУ завершилася звітна кампанія керівників структурних підрозділів університету. Попередньо відбулися збори колективів навчально-наукового інституту права, навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. О.Балацького, навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС», факультету технічних систем та енергоефективних технологій, факультету електроніки та інформаційних технологій, факультету іноземної філології та соціальних комунікацій.

21 грудня в Сумському державному університеті було відкрито навчально-дослідницьку лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab». Це унікальна лабораторія, що не має аналогів в українських закладах вищої освіти. З її допомогою можна побудувати віртуальні навчальні об’єкти для різних освітніх програм. Наприклад, лабораторія дає можливість для моделювання будь-якого обладнання, проведення віртуальних соціальних сценаріїв та експериментів, організацію інтерактивних турів та екскурсій, взаємодії між учасниками в рамках навчальних симуляцій (військових, спортивних тощо).

26 жовтня в Сумському державному університеті пройшов День відкритих дверей. Абітурієнтів та їхніх батьків зустрічали в головному кампусі університету та в стінах Медичного інституту. Перший проректор СумДУ Василь Карпуша представив учасникам проєкт Умов прийому -2020 до закладів вищої освіти України. Факультети та інститути були презентовані представниками студентського самоврядування СумДУ. Студенти в цікавій та доступній формі розповідали про студентське життя та навчання в університеті, можливості для саморозвитку, академічну мобільність тощо.

Вельмишановні колеги – викладачі, співробітники та студенти університету!

Щиросердно вітаємо Вас із Днем працівників освіти та 71 річницею Сумського державного університету! Висловлюємо глибоку вдячність за професіоналізм, цілеспрямованість, наукові та творчі пошуки – вони є значущими орієнтирами для молоді, ознакою успішності та розвитку нашого університету. Віримо в здатність колективу вирішувати найскладніші завдання сьогодення з філософією «ще більшої успішності»!

Минулий навчальний рік у котрий раз довів, що наша злагоджена, натхненна робота спроможна вивести університет на якісно новий рівень в українському та світовому науково-освітньому просторі. Підтвердженням тому є входження нашого університету до рейтингу дослідницьких університетів світу від Times Higher Education та інші високі позиції в авторитетних рейтингах.

Тож, у цей святковий день зичимо, щоб Ваш великий талант, натхненність та мудрість були щедро нагороджені вдячністю та повагою, а найсміливіші ідеї успішно втілювалися в життя. Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість і виваженість, на роботі – підтримка і шана, вдома – увага і любов, у серці – світло від людського добра!

Зі святом! 

З глибокою повагою

Ректор СумДУ, проф.                                                                                                                        Анатолій Васильєв

Голова профкому працівників СумДУ                                                                                              Валентина Боровик

Компанія QS опублікувала новий рейтинг кращих молодих університетів світу QS Top 150 Under 50 на 2019/20 роки. Сумський державний університет єдиний серед українських закладів освіти вже третій рік підтвердив своє місце у цьому рейтингу.

18 червня в Університетській клініці Сумського державного університету працювала експертна група на чолі з головою Головної акредитаційної комісії  МОЗ України. Фахівці оцінювали систему управління закладом, роботу з  прав та безпеки пацієнтів, медико-інформаційну діяльність, метрологічне забезпечення лабораторного та діагностичного обладнання (комп’ютерного томографа, приладів для ультразвукового дослідження, лабораторне оснащення) тощо. У підсумку, рішенням акредитаційної комісії Університетській клініці СумДУ було присвоєно першу акредитаційну категорію.

21 травня було нагороджено переможців університетського конкурсу «Персонаж і гасло СумДУ» в 2019 році. Загалом на конкурс надійшло 22 роботи у трьох номінаціях: «Персонаж», «Гасло», «Фотозона». Роботи оцінювала конкурсна комісія та усі охочі шляхом Інтернет-голосування. Усього оцінки роботам виставили 346 користувачів мереж.

17 травня в Сумському державному університеті відбулися урочистості до Дня науки. Вченим університету було вручено почесні відзначки та нагороди. Нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України "За наукові та освітні досягнення" нагороджено  Ніну Світайло -  завідувачку кафедри психології, політології та соціокультурних технологій; Подякою Міністерства освіти і науки України - Ігора Коплика, доцента кафедри прикладної математики та моделювання складних систем.

Представник відділу міжнародних зв’язків Сумського державного університету Олена Горобченко презентувала досвід університету з реалізації програм міжнародної мобільності на семінарі, організованому Національним Агентством Еразмус+ в Польщі та Національним Еразмус+ Офісом в Україні 10-12 квітня в м. Варшава.

Олена Горобченко надала рекомендації та поради тим, хто починає впроваджувати програми мобільності в університеті, а також окреслила виклики, які університет має подолати для успішного впровадження таких програм. У заході взяли участь представники закладів вищої освіти та Еразмус+ офісів з Польщі, України, Грузії, Молдови та Косово.

У соціальних мережах розповсюджене відео, згідно з яким один із викладачів Сумського державного університету допустив порушення законодавства в частині недопущення політичного впливу в стінах університету.

У зв’язку з цим ректоратом СумДУ проведене службове розслідування, яке, на жаль, підтвердило факт порушення. Видано відповідний наказ ректора, який доводимо до відома громадськості.

Прес-центр СумДУ

25 січня на конференції трудового колективу Сумського державного університету було заслухано та визнано задовільним звіт ректора Анатолія Васильєва «Підсумки роботи СумДУ за 2018 рік та основні завдання на 2019 рік». «За» проголосували 295 присутніх, «утримались» - 1, «проти» - 1. У виступі ректор зупинився на найбільш важливих аспектах діяльності ЗВО, зокрема, позиціях СумДУ в світових та вітчизняних рейтингах, питаннях формування контингенту, розширення спектру освітніх послуг, розвитку кадрового потенціалу, наукової та міжнародної діяльності, переведення навчального процесу у формат «інформаційної», «електронної» педагогіки, розбудови інфраструктури тощо.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua