Новини

Про СумДУ

Національна дослідницька рада Іспанії опублікувала оновлену редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics).

Шановні абітурієнти! Нагадуємо, що в Сумському державному університеті працює консультаційний центр з питань вступу до закладів вищої освіти України.

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету Микола Назаров за результатами конкурсу став експертом програмного комітету «Безпечні суспільства – захист свободи та безпеки Європи та її громадян».

«Подаруй  книгу Alma matеr!» – так  називається  громадська  культурна ініціатива, яку започаткували українські  журналісти. Її суть в тому, що медійники купують  книги – посібники та підручники з телевізійної журналістики – власним коштом і передають рідним ЗВО.

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації щодо організації змішаного навчання у закладах вищої та фахової передвищої освіти. Над створенням навчальних інструкцій у складі робочої групи МОН працював директор організаційно-методичного центру технологій електронного навчання Сумського державного університету Юрій Зубань.

5-7 червня у м. Запоріжжя пройшов дистанційний конкурс вокального мистецтва «Голос рідного краю», де взяли участь більше 100 вокалістів із Запорізької, Чернігівської, Харківської та Сумської областей.

У травні та червні на рекламних площах обласного центру розміщені білборди Сумського державного університету. Традиційна рекламна кампанія цього року супроводжується інноваційним рішенням – використанням доповненої реальності.

Загальнонаціональний карантин, хоч і вніс певні корективи в освітній процес та організацію життєдіяльності Сумського державного університету, проте жодним чином не позначився на якості та ефективності роботи.

Професор кафедри міжнародних економічних відносин навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Олексій Пластун очолив рейтинг кращих вчених-економістів України за рейтингом одного з найбільших депозитаріїв світу з економічної тематики RePEc.

22 квітня голова Сумської обласної державної адміністрації Роман Грищенко здійснив робочу поїздку до кампусів Сумського державного університету. Він ознайомився з інноваційним потенціалом університету, особливостями навчального процесу під час карантину та науковими розробками вчених СумДУ.

Сумський державний університет другий рік поспіль зайняв першу сходинку серед українських ЗВО у рейтингу University Impact від Times Higher Education. У загальному заліку університет посідає позицію 201-300 серед більш ніж 750 вишів світу.

15 квітня на базі СумДУ у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Сумській області відбувся онлайн-захід «Особистісна та громадська безпека в період карантину».

Перекладацький навчально-методичний центр «LinguoStar» кафедри германської філології під час  карантину проводить освітні курси та надає послуги перекладу усім бажаючим дистанційно.

«Спеціалісти центру працюють в онлайн-форматі. Усі додаткові  освітні послуги, заплановані на березень-квітень, проводяться у повному обсязі з використанням спеціалізованого програмного забезпечення для організації вебконференцій, онлайн-нарад, вебінарів, а саме: Google Meet, Zoom, Skype», - розповіла директор ПНМЦ «LinguoStar» Ольга Жулавська.

Шановні абітурієнти! У зв’язку з протиепідемічними заходами подачу документів на вступ до Кафедри військової підготовки Сумського державного університету необхідно здійснювати дистанційно на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Перший прямий ефір відбувся 1 квітня на тему «Досвід онлайн технологій навчання: що доступно викладачу вже сьогодні?», який провела Ганна Швіндіна, завідувач кафедри управління навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. О.Балацького. Для того, щоб зробити прямий ефір #СумДУ_наживо більш інтерактивним, спікерка контактувала з учасниками трансляції за допомогою двох платформ: Facebook та Hangouts Meet.

Завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Медичного інституту СумДУ Микола Чемич в ефірі каналу СТС розповів про симптоматику вірусу COVID-19 та заходи безпеки при його розповсюдженні.

Він наголосив на необхідності неухильного дотримання рекомендацій МОЗ і заходів, передбачених всеукраїнським карантином для недопущення поширення коронавірусної інфекції.

На базі СумДУ проходить серія вебінарів для медичних працівників щодо особливостей роботи у період епідеміологічної ситуації, які проводять науковці університету за технічної підтримки фахівців Центру медіатрансляцій СумДУ.

24 березня в СумДУ було організовано вебінар для медичних працівників, сімейних лікарів щодо використання засобів індивідуального захисту під час контактів з пацієнтами. Вебінар провели: завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією Медичного інституту СумДУ Микола Чемич, головний експерт обласного управління охорони здоров’я з інфекційних хвороб Ірина Троцька та інструктори центру громадського здоров’я, представники Сумського обласної організації Товариства Червоного Хреста.

Психологічна служба СумДУ продовжує працювати та надавати послуги індивідуального консультування здобувачам вищої освіти, аспірантам, викладачам та іншим співробітникам університету.

Визначено переможців щорічного конкурсу віршів та художнього перекладу Alter Ego, який вже вдев’яте поспіль організовує кафедра германської філології СумДУ.

Відповідно до рішення Уряду з 22 травня в усіх областях України запроваджується адаптивний карантин, тож в СумДУ продовжено карантинні заходи до 22 червня 2020 року. Такий захід прийнято з метою недопущення поширення в Україні коронавірусної інфекції COVID-19.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua