Новини

Інфраструктура

Сумський державний університет є учасником проєкту «Вища освіта України», метою якого є реконструкція навчальних об’єктів в Україні для підвищення їх енергоефективності. 26 травня в СумДУ відбулись попередні ринкові консультації у рамках виконання програми.

1 березня в Сумському державному університеті стартувала серія профорієнтаційних заходів для школярів 9-11 класів «Майстер-шеф СумДУ», організована департаментом доуніверситетської освіти спільно з комплексом громадського харчування. 

Представники Сумського державного університету взяли участь у нараді в Сумській ОВА з питання відновлення теплопостачання міста Охтирки, інфраструктура якого зазнала значних пошкоджень унаслідок ракетних і бомбових ударів з боку рф. Зокрема, під час заходу розглядалося питання створення відповідної Схеми теплопостачання міста.

26 липня відбулося підписання контрактів в межах реалізації проєкту «Вища освіта в Україні» щодо комплексного енергоефективного оновлення будівель шести українських університетів за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) обсягом 49 млн євро та гранту Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) на суму 10 млн євро.

У дитячому оздоровчому таборі «Універ» Сумського державного університету наразі йде активна підготовка до відкриття дитячого оздоровчого сезону: тривають ремонтні роботи, проводиться благоустрій території, комплектується штат педагогічного колективу.

У рамках проєкту «Міжкультурні комунікації та лідерство: діалог для успішної співпраці» проведено 4 семінари та підготовлено інтерв’ю з його учасниками.   

Цього року проведення зазначених заходів відбувається в карантинних умовах, що передбачає складання випускного іспиту і прийняття присяги обмеженою кількістю учасників, та з дотриманням санітарних норм.

Саме цю локацію обрали для зустрічі очільника області зі ЗМІ її організатори, адже сквер зручно розташований у центрі міста, ергономічний, охайний, прикрашений розмаїттям рідкісних зелених насаджень і архітектурних споруд.

12-13 червня на території водно-веслувальної бази СумДУ пройшов Кубок України з судномодельного спорту, моделей секції «М» (швидкісні радіокеровані моделі) «Кубок СумДУ -2020».

Завідувач кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування ННІ БТ «УАБС» СумДУ Тарас Савченко в інтерв’ю каналу UA:Суми висловив експертну думку щодо антикризових законів.

9 вересня в Сумському державному університеті урочисто відкрили другу чергу Нового навчального-наукового корпусу, де розташовано унікальний та єдиний в Україні Центр пляжного волейболу. За словами ректора СумДУ Анатолія Васильєва, це стало можливим, оскільки університет сповідує філософію постійного розвитку: «Недарма один із найбільш відомих світових рейтингів QS уже третій рік поспіль відносить СумДУ до групи ТОП-150 молодих університетів світу, які стрімко розвиваються. Дійсно, щорічно відкриваються нові спеціальності, освітні програми, потужними темпами збільшуються обсяги фінансування наукових досліджень, розвивається міжнародна діяльність, ІТ спрямування тощо. А все це потребує активного розвитку інфраструктури».

2 вересня в Сумському державному університеті урочисто відкрили скульптуру «Пам’ятний знак загиблому студенту-воїну». Скульптуру встановлено на честь студентів і випускників СумДУ, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Ідея встановлення скульптури належить студенту навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького Владиславу Філатову та випускниці факультету електроніки та інформаційних технологій Оксані Опарій. Проєкт переміг у конкурсі студентських ініціатив, який проводить студентське самоврядування СумДУ, та був підтриманий організаційно і фінансово ректоратом університету.

Відповідний сертифікат було надано Федерацією легкої атлетики України в грудні цього року. У сертифікаті зазначено, що будівля спортивної споруди «Манеж» Сумського державного університету відповідає технічним вимогам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.

Відповідаючи на виклики сьогодення, змінюється роль бібліотеки в системі сучасної вищої освіти. У зв'язку з цим була розроблена стратегія розвитку бібліотеки Сумського державного університету, мета якої – впровадження сучасних ресурсів та сервісів для навчання і дослідження, створення креативного простору для спілкування, змістовного дозвілля та розвитку.

7 вересня в Медичному інституті Сумського державного університету відбулася презентація Лабораторії клітинних культур. Нова лабораторія завершила формування наукового центру, до якого вже ввійшли бактеріологічна, хіміко-токсикологічна та лабораторія імуноферментного аналізу.

Електронний репозитарій наукових публікацій Сумського державного університету знову посів першу позицію в Україні серед аналогічних електронних ресурсів за результатами січневої версії 2017 року рейтингу Webometrics Ranking Web of Repostories.

Обчислювальний центр факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету отримав нову потужну комп’ютерну техніку. Як зазначив начальник обчислювального центру Юрій Мерзляков, нові комп’ютери встановлені у результаті отримання обчислювальним центром повної ліцензії на всі без винятку програмні продукти найбільшого у світі постачальника програмного забезпечення у сфері 2D і 3D-проектування компанії Autodesk в рамках проекту «Academic Resource Center». Ліцензійні програмні продукти, серед яких спеціальні інженерні програми AutoCAD та Inventor вже використовуються у навчальному процесі студентами технічних спеціальностей всіх курсів і форм навчання.

24 червня у Медичному інституті Сумського державного університету відбулося урочисте відкриття чотирьох аудиторій з використанням методик віртуального навчання та технологій віртуального пацієнта. Заходи здійснено в рамках міжнародного проекту ЕС Темпус «Впровадження інноваційних навчальних стратегій в медичній освіті та розвиток Міжнародної мережі національних навчальних центрів». Для реалізації проекту СумДУ отримав комп’ютерне та технічне обладнання на суму 28 767,00 євро.

Головний корпус Української академії банківської справи потрапив до списку 12 найкрасивіших навчальних закладів України за версією IgotoWorld.com.

Електронний репозитарій Сумського державного університету посів другу позицію в Україні серед аналогічних електронних ресурсів наукових публікацій за результатами січневої версії 2016 року «Ranking Web of Repositories» від Webometrics. У загальному світовому рейтингу репозитарій СумДУ займає 211  місце з понад 2 тисяч претендентів.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]