Новини

Інфраструктура

Цього року проведення зазначених заходів відбувається в карантинних умовах, що передбачає складання випускного іспиту і прийняття присяги обмеженою кількістю учасників, та з дотриманням санітарних норм.

Саме цю локацію обрали для зустрічі очільника області зі ЗМІ її організатори, адже сквер зручно розташований у центрі міста, ергономічний, охайний, прикрашений розмаїттям рідкісних зелених насаджень і архітектурних споруд.

12-13 червня на території водно-веслувальної бази СумДУ пройшов Кубок України з судномодельного спорту, моделей секції «М» (швидкісні радіокеровані моделі) «Кубок СумДУ -2020».

Завідувач кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування ННІ БТ «УАБС» СумДУ Тарас Савченко в інтерв’ю каналу UA:Суми висловив експертну думку щодо антикризових законів.

9 вересня в Сумському державному університеті урочисто відкрили другу чергу Нового навчального-наукового корпусу, де розташовано унікальний та єдиний в Україні Центр пляжного волейболу. За словами ректора СумДУ Анатолія Васильєва, це стало можливим, оскільки університет сповідує філософію постійного розвитку: «Недарма один із найбільш відомих світових рейтингів QS уже третій рік поспіль відносить СумДУ до групи ТОП-150 молодих університетів світу, які стрімко розвиваються. Дійсно, щорічно відкриваються нові спеціальності, освітні програми, потужними темпами збільшуються обсяги фінансування наукових досліджень, розвивається міжнародна діяльність, ІТ спрямування тощо. А все це потребує активного розвитку інфраструктури».

2 вересня в Сумському державному університеті урочисто відкрили скульптуру «Пам’ятний знак загиблому студенту-воїну». Скульптуру встановлено на честь студентів і випускників СумДУ, які загинули, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Ідея встановлення скульптури належить студенту навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького Владиславу Філатову та випускниці факультету електроніки та інформаційних технологій Оксані Опарій. Проєкт переміг у конкурсі студентських ініціатив, який проводить студентське самоврядування СумДУ, та був підтриманий організаційно і фінансово ректоратом університету.

Відповідний сертифікат було надано Федерацією легкої атлетики України в грудні цього року. У сертифікаті зазначено, що будівля спортивної споруди «Манеж» Сумського державного університету відповідає технічним вимогам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій.

Відповідаючи на виклики сьогодення, змінюється роль бібліотеки в системі сучасної вищої освіти. У зв'язку з цим була розроблена стратегія розвитку бібліотеки Сумського державного університету, мета якої – впровадження сучасних ресурсів та сервісів для навчання і дослідження, створення креативного простору для спілкування, змістовного дозвілля та розвитку.

7 вересня в Медичному інституті Сумського державного університету відбулася презентація Лабораторії клітинних культур. Нова лабораторія завершила формування наукового центру, до якого вже ввійшли бактеріологічна, хіміко-токсикологічна та лабораторія імуноферментного аналізу.

Електронний репозитарій наукових публікацій Сумського державного університету знову посів першу позицію в Україні серед аналогічних електронних ресурсів за результатами січневої версії 2017 року рейтингу Webometrics Ranking Web of Repostories.

Обчислювальний центр факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету отримав нову потужну комп’ютерну техніку. Як зазначив начальник обчислювального центру Юрій Мерзляков, нові комп’ютери встановлені у результаті отримання обчислювальним центром повної ліцензії на всі без винятку програмні продукти найбільшого у світі постачальника програмного забезпечення у сфері 2D і 3D-проектування компанії Autodesk в рамках проекту «Academic Resource Center». Ліцензійні програмні продукти, серед яких спеціальні інженерні програми AutoCAD та Inventor вже використовуються у навчальному процесі студентами технічних спеціальностей всіх курсів і форм навчання.

24 червня у Медичному інституті Сумського державного університету відбулося урочисте відкриття чотирьох аудиторій з використанням методик віртуального навчання та технологій віртуального пацієнта. Заходи здійснено в рамках міжнародного проекту ЕС Темпус «Впровадження інноваційних навчальних стратегій в медичній освіті та розвиток Міжнародної мережі національних навчальних центрів». Для реалізації проекту СумДУ отримав комп’ютерне та технічне обладнання на суму 28 767,00 євро.

Головний корпус Української академії банківської справи потрапив до списку 12 найкрасивіших навчальних закладів України за версією IgotoWorld.com.

Електронний репозитарій Сумського державного університету посів другу позицію в Україні серед аналогічних електронних ресурсів наукових публікацій за результатами січневої версії 2016 року «Ranking Web of Repositories» від Webometrics. У загальному світовому рейтингу репозитарій СумДУ займає 211  місце з понад 2 тисяч претендентів.

Сумський державний університет продовжує рух щодо реалізації найбільш потужного за останній час інфраструктурного проекту із забезпечення енергоефективності закладів вищої освіти України «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Стан та перспективи інформаційно-бібліотечної діяльності розглянула 12 листопада Вчена рада СумДУ. Як акцентував ректор Анатолій Васильєв, Сумський державний університет вийшов на високий рівень впровадження бібліотечно-інформаційних технологій. Відповідно до вимог Закону України «Про вищу освіту», місія бібліотеки – бути великим інформаційним сервером, що допомагатиме у самостійній роботі студентів. Крім того, безкоштовний доступ до престижних наукових баз в СумДУ – це додаткові можливості у підготовці до занять та дослідницькій діяльності.

Непересічною подією відзначила університетська спільнота СумДУ День знань. 1 вересня відбулося урочисте відкриття нового стоматологічного навчально-наукового корпусу Медичного інституту Сумського державного університету.

В університеті виконується Комплексна цільова програма «Енергоефективний СумДУ». Лише за останні два роки в виші було проведено тепло- та гідроізоляцію покрівель корпусів і великих лекційних аудиторій, збудовано котельню на твердому паливі для спортивно-оздоровчого центру СОЦ «Універ», проводилася заміна вікон та приладів опалення, виконано утеплення майже 5000 м2 фасадів, встановлені насоси підмішування у теплопунктах корпусів, реалізовано багато інших технічних рішень.

У Сумському державному університеті розпочав роботу лінгафонний кабінет при перекладацькому навчально-методичному центрі кафедри германської філології.

2 вересня на базі Сумського державного університету відкрито лікувально-профілактичний заклад санаторного типу для студентів денної форми навчання та співробітників. Санаторій-профілакторій СумДУ працюватиме в амбулаторному режимі протягом 13-14 змін у рік тривалістю 21-24 дні кожна і розрахований на прийом 50 відвідувачів одночасно. Перший заїзд – 6 вересня 2013 року.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua