Новини

Культура

Колектив вокальної студії СумДУ взяв участь у Всеукраїнському фестивалі професійного музичного мистецтва «Чарівний камертон» (проводиться за підтримки Міністерства культури України) та Міжнародному фестивалі мистецтв «Якщо кохаєш…», що відбулися у м.Дніпро.

З нагоди Дня закоханих активісти волонтерського руху СумДУ, представники багатонаціональної студентської спільноти, записали святковий ролик з привітаннями різними мовами світу: українською, англійською, німецькою, арабською, китайською, хінді, іспанською та на латині.

10 грудня у Харкові фінішував п'ятий сезон регіональної Слобожанської Ліги Сміху. У фіналі грали 5 колективів: «Все красиво» (Полтава), «Ігор» (Одеса), «Дикий молодняк» (Харків), «Збірна Мелітополя» (Мелітополь) та команда-джокер «Ніколь Кідман» / «Хіт Леджер» (СумДУ, Суми).

10 декабря во Харькове финишировал пятый сезон региональной Слобожанской лиги смеха. В финале играли 5 коллективов: «Все красиво» (Полтава), «Игорь» (Одесса), «Дикий молодняк» (Харьков), «Сборная Мелитополя» (Мелитополь) и команда-джокер "Николь Кидман" / "Хит Леджер" ( СумГУ, Сумы).

11 грудня у Сумському академічному театрі ім. М.С. Щепкіна відбувся традиційний конкурс серед сумських команд КВН «Кубок мера».

За трофей змагалося 11 колективів, п’ять з них представляли Сумський державний університет.

1 грудня відбувся фінал другого сезону Ліги. Цього року у змаганнях взяли участь 10 команд та 10 тренерів. З них до фіналу дійшли три «найсмішніші» пари:

  1. «Бешеные тапки» (м.Одеса) + Марія Острога з команди «Гостиница 72».
  2. «60 калибр » (м.Харків) + Дмитро Тютюн, представник клубу «Стендап-вечір».
  3. «Сегодня можно все» (м.Київ) + Артем Сагітов з команди «Вот эти парни».

1 декабря состоялся финал второго сезона Лиги. В этом году в соревнованиях приняли участие 10 команд и 10 тренеров. Из них до финала дошли три «смешные» пары:

  1. «Бешеные тапки» (г.Одесса) + Мария Острога из команды «Гостиница 72».
  2. «60 калибр» (г.Харьков) + Дмитрий Табак, представитель клуба «Стендап-вечер».
  3. «Сегодня можно все» (г.Киев) + Артем Сагитов из команды «Вот эти парни».

 26 листопада відбулося вже традиційне урочисте вручення нагороди «Соціальний Оскар СумДУ–2019». За інноваційність в реалізації та підтримці соціальних ініціатив  були номіновані та нагороджені  представники громадських організацій, бізнесу та ЗМІ. Цього року також вперше була започаткована номінація для об’єднаних територіальних громад.

21-24 листопада у м. Запоріжжя відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Дивосвіт», в якому взяли участь більше тисячі учасників із Запорізької, Харківської, Київської, Сумської, Черкаської областей.

19 листопада в студентському клубі «Спортлайн» відбулась церемонія нагородження номінантів щорічної премії «Кращий студент СумДУ». У залі зібрались студенти, які мають здобутки в науці, навчанні, спорті, мистецтві, громадській та профспілковій діяльності.

13-14 листопада актова зала СумДУ зібрала щирих уболівальників щорічного талант-шоу, що традиційно проводиться серед першокурсників вишу напередодні Міжнародного дня студента. Для бажаючих поспостерігати за творчими баталіями віртуально упродовж двох конкурсних днів була організована онлайн-трансляція.

9-10 листопада вихованці театру танцю «Феєрія» взяли участь у чемпіонаті України з сучасного та класичного танцю Ukrainian qualifier on Dance World Cup final, який проходив у Києві, на сцені Центру культури і мистецтв Національного Авіаційного Університету.

2-3 листопада вихованці вокальної студії СумДУ взяли участь у Всеукраїнському студентському та учнівському конкурсі музичного мистецтва «Київський колорит». Наші співаки змагалися в номінації «Естрадний вокал».

9 жовтня в Сумському державному університеті відкрилася студентська фотовиставка «No smoking!», присвячена боротьбі з тютюнопалінням. Організатором заходу стали Медичний інститут та навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького СумДУ. На виставці було представлено 10 символічних знімків, пов’язаних із курінням, та оригінальні інсталяції – засушені квіти у коробці з-під цигарок, легені у вигляді просякнутих чаєм клаптиків вати тощо. Автором фото стала студентка спеціальності «Маркетинг» Юлія Шафорост. За словами дівчини, кожна із картин наповнена своїм глибоким сенсом, але їх всі об’єднує єдина ідея: «Куріння може візуально виглядати красиво, але воно вбиває!».

8 жовтня у м. Харків розпочався 20 сезон Харківської молодіжної ліги КВН. Серед двадцяти команд - учасниць фестивалю на місце у сезоні претендували два колективи з СумДУ: «Гроздья рябины» (факультет іноземної філології та соціальних комунікацій, навчально-науковий інститут права) та новостворена команда першокурсників університету – «Бастер».

За рішенням журі обидві сумські команди було відібрано у сезон. Крім того, «Гроздья рябины» отримали за свій виступ «Малий кубок фестивалю».

4 жовтня  в Сумському державному університеті відбувся святковий концерт з нагоди подвійного свята – Дня працівників освіти та Дня університету. Оригінальним початком заходу стало відео від студентського самоврядування, під час якого студенти привітали з професійним святом своїх наставників. Після чого, слідуючи новій традиції, студенти поклали квіти до «Пам’ятного знаку загиблому студенту-воїну», який було відкрито цього року.

 Усіх присутніх у залі привітав ректор СумДУ Анатолій Васильєв: «Свій день народження та свято працівників освіти Сумський державний університет зустрічає на підйомі успішності. У вересні, разом з п’ятьма іншими університетами України, ми вперше увійшли до топової групи одного із найбільш значущих рейтингів світу Times Higher Education, тим самим остаточно закріпившись у групі лідерів вищої освіти в Україні. У рейтингу QS World University Rankings ми піднялися на позицію 701-750. Рейтинг Webometrics визначив СумДУ на першому місці серед університетів України. Цей перелік можна довго продовжувати. Вкотре радують успіхи наших студентів – вони на першому місці за показниками Всеукраїнських студентських наукових робіт, у них високі результати в олімпіадах. На лідируючих позиціях спортивні досягнення – у вересні ми отримали кубок за перше місце Всеукраїнської зимової Універсіади-2019 серед усіх вищих навчальних закладів України, у тому числі і серед суто спортивних.  Перше місце маємо й за літню Універсіаду, де наш університет виборов перше місце в групі, так званих «великих» університетів, у яких навчається більше 10 000 студентів. Усі ці та багато інших досягнень – заслуга всього колективу Сумського державного університету. Тому нам дійсно є з чим вітати один одного», - відзначив ректор.

29 вересня в актовій Сумського державного університету відбувся напівфінал ліги «Сумка».  На цій стадії за путівки у фінал змагалися шість команд. За результатами двох конкурсів – візитки та тріатлону, кращими журі визнало команду «Очерет» з Сумського державного педігогічного університету. Друге місце посіла «Жіноча збірна Бездрика». Дівчата представляють СумДУ. Третьою фінішувала команда «Тищщщь». Всі три команди пройшли у фінал сезону, який відбудеться 8 грудня. А команди «Квас Тарас», «ДенсВойсБенд» та «Гроздья рябины» фінал дивитимуться з глядацької зали.

20 вересня  о 20:15 відбудеться ефір Літнього кубку «Ліги сміху» на телеканалі «1+1». За титул володаря кубку будуть боротися одразу дві команди з Сумського державного універcитету – «Ніколь Кідман» і «Гостиница 72». «Ніколь Кідман» вийде на сцену разом із екс-тренером команди «Гостиница 72», Владом Ямою, а «Гостиница 72» – з Юрієм Ткачем.

30 серпня в Сумському державному університеті відбулося феєричне, масштабне свято, яке символізує відлік нового навчального року – Посвята першокурсників у студенти. На площі університету для того, щоб привітати ще вчорашніх школярів, зібрався багатотисячний колектив СумДУ, студенти старших курсів, рідні та друзі.

Урочистості традиційно розпочалися із внесення державного прапора на площу. Цього року головний символ України на площу СумДУ виніс учасник бойових дій та міжнародних миротворчих операцій, нагороджений медаллю «Воїн-миротворець» та іншими державними нагородами й відзнаками Міністра Оборони України, полковник Ігор Вікторович Леганьков у супроводі студентів-магістрантів університету, які досягли високих результатів у навчанні, науковій діяльності та спорті. Бурхливими аплодисментами супроводжувалося внесення й прапорів інститутів та факультетів університету студентськими деканами.

23 серпня  на базі дитячого оздоровчого закладу «Універ» Сумського державного університету  відбувся  дитячий фестиваль #НаХвиліПрава, присвячений Дню прапора та Дню Незалежності України. Мета заходу – поширити правові знання та пробудити інтерес юного покоління до гарантованих державою свобод. Участь у фестивалі взяли 170 дітей.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua