Новини

Соціальна робота

На базі Сумського державного університету  відбувся тренінг «Блогінг-канал адвокації» для молодих лідерів у рамках проєкту «Разом – ми сила, або ХОЧУ бути блогером».

ЦПС «Студентський лелека» продовжує працювати в онлайн режимі, щодня організовуючи творчі заняття у сервісі ZOOM. Розробила програму та проводить заняття фахівчиня ЦПС «Студентський лелека» Альона Берлет. Мета такої діяльності – допомогти в реалізації індивідуальних творчих здібностей дітей та надати батькам - студентам, аспірантам, викладачам та співробітникам час для навчання і роботи онлайн. Діти залюбки виготовляють поробки, малюють, грають в словесні ігри, розгадують загадки та розвивають мовлення.

7 та 8 березня студенти-волонтери завітали до притулку для тварин у Сумах. На зібрані власними силами кошти для вихованців закладу було придбано близько 15 кілограмів курячих каркасів, що необхідні для зміцнення зубів у собак.

28 лютого на центральній вулиці міста Сум – Соборній студенти-волонтери провели благодійну акцію, присвячену одному з найстаріших слов'янських свят.

За ініціативи позанавчального сектору Медичного інституту, за підтримки студентського директорату та волонтерського клубу «Віра» було організовано благодійний захід для вихованців закладу.

З нагоди свята відділ соціальної роботи зі студентською молоддю та студентська профспілка організували зустріч зі студентами пільгових категорій, у рамках якої відбувся дружній обмін думками про життя університету, про вирішення питань, що стосуються навчання, виплати стипендій, соціальної допомоги, проживання в гуртожитках, проведення дозвілля. Приємним акцентом заходу стали подарунки до Дня святого Миколая від адміністрації вишу та профспілки.

Відбулась звітно-виборна конференція профспілки працівників освіти і науки університету. Розпочалась вона з нагородження державними та профспілковими відзнаками. Зокрема, Ігоря Ковальова, завідувача кафедри прикладної гідроаеромеханіки, який 50 років свого життя віддав праці в університеті, з них понад 30 років на посаді ректора, нагороджено медаллю «За працю і звитягу».

21 лютого волонтери Сумського державного університету відвідали Центр догляду за тваринами Сумської міської ради. Студенти вкотре допомогли Центру, закупивши для тварин корм та іграшки. Крім того, волонтери принесли матеріали для утеплення вольєрів та посуд для їжі.

12 листопада волонтери СумДУ відвідали Сумську спеціалізовану школу I-III ступенів №9 з уроком за проектом "Інклюзивна література". Це десятий урок в рамках проєкту, що формує в дітей толерантне ставлення до людей з інвалідністю.

6 листопада волонтери університету провели акцію «Теплі обійми». Студенти дарували посмішки та гарний настрій всім перехожим на вулиці Соборній. Море позитиву та заряд гарного настрою отримали як ініціатори акції так і містяни, які долучились до акції.

24 та 25 жовтня волонтери Сумського державного університету долучилися до проведення акції «Чиста України – чиста Земля». Студенти прибрали від листя територію Сумського обласного будинку дитини та частину скверу біля зупинки імені Героя України С.Табали. В акції взяли участь більше 30 волонтерів, завдяки чому вдалося виконати великий обсяг роботи.

24 вересня в літературній вітальні відбувся вечір пам'яті випускників Сумського державного університету, загиблих під час бойових дій у зоні АТО/ООС, захищаючи Україну. Під час заходу родичі та близькі люди поділилися історіями своїх загиблих героїв, обмінялися контактами для подальшої взаємопідтримки. Після чого присутні поклали квіти до скульптури «Пам’ятний знак загиблому студенту-воїну», яку нещодавно було відкрито в СумДУ. Організатором вечору пам’яті стала профспілкова організація СумДУ, яка систематично допомагає сім’ям загиблих випускників.

20 вересня до Міжнародного дня миру волонтери Сумського державного університету провели флешмоб, під час якого присутні утворили фігуру голуба – як символ злагоди, розуміння та дружби. Таким чином, студенти виразили свої емоції з приводу важливості миру як для України, так і для всього світу в цілому. Також у цей день волонтери провели майстер-клас з виготовлення паперових голубів для школярів другого класу. Разом із волонтерами школярі розфарбували аплікації «Моя школа» та «Птаха миру». Наприкінці зустрічі діти отримали від волонтерів власноруч зроблені подарунки – берлінготки (геометричні блискучі фігурки з картону та ниток).

16 вересня волонтери Сумського державного університету відвідали Сумський обласний спеціалізований будинок дитини. Малюки та студенти поспілкувалися, пограли в рухливі ігри, малювали. Також волонтери подарували дітям олівці, фломастери та альбоми для малювання. Керівник волонтерського руху в СумДУ Олександр Тесленко висловив сподівання, що ця зустріч з дітьми була не останньою і студенти обов’язково продовжать  співпрацю із дитячим будинком у майбутньому. «Неможливо залишатися байдужим, коли розумієш, що існують заклади, в яких знаходяться діти з неблагополучних сімей. Вони дуже милі, добрі та товариські», зазначив волонтер.

5 вересня волонтери Сумського державного університету стали учасниками всеукраїнської акції #letshelpbabusya – «Давай допоможемо бабусі». Акція відбулася в кількох сумських супермаркетах. Волонтери оплачували покупки пенсіонерів на суму 200 гривень та допомагали донести закупки до дому чи до зупинки. Ініціатор акції – Міжнародний благодійний фонд «Let’s help». Мета акції – привернути увагу суспільства до низької платоспроможності пенсіонерів. Організувати акцію у Сумах допомогла громадська організація «Клуб «Шанс».

26 липня в дитячому оздоровчому закладі «Універ» відбувся «День здоров’я», присвячений  XV літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалю. Урочистим піднесенням олімпійського прапору, універівці  символічно підтримали збірну команду України та побажали їй перемоги. Далі в програмі були змагання з дартсу, м`ячболу та «Веселі старти». Захід відбувся за підтримки громадської організації «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Україна» та  Національного олімпійського комітету України в Сумській області. До «Дня здоров’я» долучилися почесні гості – майстер спорту міжнародного класу з біатлону, учасник 17 Зимових Олімпійських ігор 1994 року Віталій Могиленко та майстер спорту міжнародного класу з біатлону, срібна призерка Олімпійських ігор 1998 року Олена Петрова.

15 червня розпочав роботу  дитячий оздоровчий заклад «Універ». Цього року табір  працюватиме протягом 4 змін. З них 2 – відпочинкові по 10  та 18 днів і дві оздоровчі – по 21 дню. Перша зміна в ДОЗ «Універ» традиційно тематична. Вихованці закладу могли обрати один з трьох тематичних напрямів: англійська мова, блогерство чи робототехніка. Супровід тематичної зміни здійснюють факультети іноземної філології та соціальних комунікацій, а також електроніки та інформаційних технологій СумДУ.

5-7 червня дитячий оздоровчий заклад «Універ» відчинив двері для сумських школярів. Організаторами заходу виступили Департамент доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи спільно з майбутніми вихователями ДОЗ «Універ», які протягом трьох днів провели серію розважальних заходів з  понад 100 підлітками міста.

26 травня у Сумах відбувся міжнародний легкоатлетичний забіг навколо озера Чеха. Організаторами та меценатами заходу стали спортивний клуб інвалідів «Фенікс» і громадянин Чехії Карел Подоляка. Участь у забігу взяли близько 350 бігунів серед яких були ветерани, юнаки та юніори, люди з інвалідністю. Забіг відбувся у 20-ти категоріях: дитячі та сімейні забіги, забіги на 3 та 9 кілометрів та  4-и забіги для людей з інвалідністю. Позанавчальний сектор Медичного інституту Сумського державного університету також долучився до підготовки та проведення забігу завдяки ініціативі заступника директора МІ з позанавчальної роботи  та по роботі в гуртожитках Олександра Олешка та організаційній підтримці  проректора з науково-педагогiчної роботи Олени Король.

11 квітня волонтери Сумського державного університету провели традиційну акцію «За чисте довкілля». За результатами попереднього опитування студенти запропонували прибрати територію лісосмуги біля університету. У результаті – семеро студентів назбирали 28 сміттєвих пакетів. Виявилося, що цього не достатньо, аби прибрати хоча б третину всього бруду. Тому волонтери пропонують усім інститутам та факультетам СумДУ разом зі студентським самоврядуванням долучитися до суботників. Варто зазначити, що волонтери постійно організовують подібні заходи: вони очищали від сміття територію біля озера Чеха, сквер, що розташований біля зупинки імені героя України Сергія Табали («Севера»), прилеглі території гуртожитку СумДУ №2, парк культури та відпочинку імені І. М. Кожедуба та набережну річки Псел.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua