Новини

Наука

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету Микола Назаров за результатами конкурсу став експертом програмного комітету «Безпечні суспільства – захист свободи та безпеки Європи та її громадян».

Це спільна розробка вчених науково-навчального центру комплексного інжинірингу “SSUChemTech” (кафедра хімічної інженерії факультету технічних систем та енергоефективних технологій) і кафедри патологічної анатомії Медичного інституту. Науковий керівник розробки - доктор медичних наук, доцент Євген Кузенко.

1 липня відбулося нагородження переможців ІІ Літньої школи юного хіміка, що упродовж двох днів (24-25 червня) дистанційно проводилась на базі кафедри теоретичної та прикладної хімії Сумського державного університету.

16 травня наукова громадськість України відзначає професійне свято – День науки. Сумський державний університет традиційно зустрічає свято суттєвими успіхами в науковій діяльності.

Студенти Сумського державного університету вибороли найбільшу серед закладів вищої освіти області кількість академічних стипендій Президента України (за даними Наказу Міністерства освіти і науки № 576 від 29 квітня 2020 року).

За результатами конкурсного відбору за програмою KA205 – Strategic Partnerships Youth Національної агенції Еразмус+ у Польщі проєкт Сумського державного університету «Patostreaming» – counteracting pathological cyber streaming attitudes amongst youth» – увійшов до списку переможців.

Долучитися до заходу мали можливість усі, хто бажає стати автором вільної енциклопедії. Учасники дізналися про освітню програму Вікіпедії, отримали знання та навички з написання та редагування статей, ознайомилися з особливостями та специфікою їх створення, отримали необхідний для цього методичний матеріал.

Ще 14 представників Сумського державного університету вибороли призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, що цього року відбувається дистанційно на базі різних вітчизняних закладів вищої освіти. Попередньо відзначилися 26 робіт учасників із СумДУ.

За результатами конкурсного відбору проєктів Сумський державний університет на цей рік отримає державне фінансування на проведення 58 науково-дослідних робіт, 20 з них – розробки молодих вчених. Така кількість і обсяг фінансування проектів держбюджетних НДР є найбільшою за історію існування університету. Про це повідомив Денис Курбатов, начальник науково-дослідної частини СумДУ.

Днями університет отримав позитивну відповідь від Організації Північноатлантичного договору (НАТО) щодо грантової підтримки Центру досліджень регіональної безпеки на 2020 рік. Фінансова підтримка у розмірі 6000 Є буде спрямована на інституційну підтримку Центру в проведенні досліджень безпеки регіону, а також рівень підтримки НАТО; інформаційно-консультативну підтримку дослідників, студентів та всіх, хто цікавиться темою безпеки та НАТО. Керівник проєкту – кандидат політичних наук Микола Назаров.

Представники Сумського державного університету відзначилися на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. 26 призових місць – такі перші здобутки студентів СумДУ.

Шість досліджень молодих науковців вибороли перші призові місця. Кращими в Україні визнані роботи конкурсантів із СумДУ за напрямами: «Енергетика», «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право», «Економіка та економічна політика», «Актуальні проблеми співробітництва з Європейським Союзом», «Банківська справа», «Управління фінансово-економічною безпекою».

В умовах карантину науковці мають можливість проводити дослідження методами растрової електронної мікроскопії, просвічуючої електронної мікроскопії, рентгенівського мікроаналізу, рентгенографії, спектрофотометрії та хроматографії за допомогою Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства геліоенергетичних, сенсорних та наноелектронних систем».

Стандарт надання медикаментозної допомоги, передбачений для лікування пацієнтів з середнім та тяжким перебігом захворювання на COVID-19, створили фахівці кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією і кафедри педіатрії медичного інституту СумДУ. Протокол затверджено управлінням охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації.

Конференцію, заплановану на 20-21 березня кафедрою германської філології Сумського державного університету, було проведено заочно.

Матеріали конференції включають доробки 96 учасників, серед яких представники 6 вищих навчальних закладів з Сум, Києва, Луцька, Запоріжжя, Батумі (Грузія), а також учнів Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 та Сумської обласної гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей.

2 березня голова Північно-Східного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України Володимир Семиноженко вручив ректору СумДУ Анатолію Васильєву Пам’ятну відзнаку НАНУ.

Захід відбувся 23 лютого на базі Конгрес-центру СумДУ для студентів молодших курсів університету і старшокласників шкіл м. Суми та області. Загалом у конференції взяли участь 232 учасники: з них – 40 школярів, решта – представники усіх інститутів та факультетів СумДУ, у тому числі й іноземні студенти.

Рейтинг інституційних репозитаріїв світу від Webometrics визначив репозитарій наукових праць Сумського державного університету найкращим в Україні та серед топ-40 у світі.

Книгу «Reducing Inequalities Towards Sustainable Development Goals: Multilevel Approach» у Конгрес-центрі СумДУ представили її редактори: доцент, завідувачка кафедри управління Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. Олега Балацького Ганна Швіндіна та професор з США Медані П. Бхандарі, який про ідею і своє бачення проєкту розповів учасникам зустрічі в онлайн-режимі.

2-4 жовтня в Одеському національному медичному університеті пройшов «VII Конгрес наукового товариства анатомів, гістологів, ембріологів, топографоанатомів України». Професори кафедри морфології Медичного інституту Сумського державного університету Віталій Сікора та Геннадій Ткач, аспіранти Олена Максимова, Тетяна Теслик та Олена Тимакова представили результати наукових досліджень у доповідях, взяли участь у семінарах та обговоренні останніх досягнень у сучасній морфології.

Під час урочистостей з нагоди відкриття Конгресу президент НТ АГЕТ України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України професор Юрій Чайковський високо оцінив наукові здобутки співробітників Медичного інституту СумДУ та вручив вищу відзнаку НТ АГЕТ України «Золота медаль В.О. Беца» професору Віталію Сікорі – за досягнення у морфологічній науці; та професору Геннадію Ткачу – за ребальзамування тіла Миколи Пирогова та досягнення у морфологічній науці.

У 2019 році представники України вперше подавали заявки для участі в програмі підвищення кваліфікації з патології за підтримки Європейського товариства патології (ЄТП). Доцент кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету Роман Москаленко став одним із 23 переможців (двоє з них з України). Науковець отримав можливість два місяці стажуватися в Центрі підвищення кваліфікації ЄТП з ендокринної патології з акцентом на пухлини щитовидної залози та паращитовидної залози в м. Порто, Португалія під керівництвом відомого професора Мануеля Собриньо Сімос. Оголошення результатів відбулося на Генеральній Асамблеї Європейського товариства патології у м. Ніцца, Франція.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua