Новини

Наука

Матеріал для американського видання «Microscopy Today» підготував заступник директора навчально-наукового медичного інституту СумДУ, дослідник україно-шведського дослідницького центру SUMEYA Роман МОСКАЛЕНКО.

Глава держави привітав науковців із професійним святом, подякував за допомогу Україні в боротьбі з агресією Росії та відзначив державними нагородами. Серед нагороджених — Петро ЛЕОНТЬЄВ, завідувач кафедри комп’ютеризованих систем управління факультету ЕлІТ.

Шановні викладачі, науковці, аспіранти, докторанти, студенти та співробітники Сумського державного університету!

Напередодні професійного свята науковців, у День вишиванки, відбулася зустріч, яка об’єднала членів Ради ректорів закладів вищої освіти, Ради молодих вчених та слухачів Сумського територіального відділення МАН України.

З метою стимулювання молодих вчених до активної наукової діяльності та досягнення високих показників у дослідженнях, згідно з положенням про конкурс «Кращі молоді вчені СумДУ», ректор Василь КАРПУША оголосив подяки та вручив премії науково-педагогічним працівникам університету з нагоди Дня науки.

9 травня у Сумському державному університеті відбулось засідання вченої ради, на якому було обговорено актуальні питання стратегічного розвитку.

14 березня у Сумському державному університеті відбулось засідання вченої ради, на якому крім обговорення і визначення подальших шляхів розвитку наукового спектру діяльності було затверджено низку документів загальноуніверситетської нормативної бази та прийнято рішення щодо присвоєння почесних і вчених звань.

У Центрі колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства геліоенергетичних, сенсорних та наноелектронних систем» додалося сучасних багатофункціональних, мобільних приладів.

Двоє представників Сумського державного університету увійшли до складу комітетів, відповідальних за моніторинг виконання Рамкової програми Європейського союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».

Він не робив відміток про відвідуваність, але студенти пропускали його лекції лише за серйозних обставин, писав унікальні праці з патофізіології, а вільний час віддавав родині і футболу. Таким згадують колеги, рідні й колишні учні доктора медичних наук, професора, ексзавідувача кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Олександра Васильовича АТАМАНА.

Відповідно до Указу Президента України № 844/2023 призначено державні стипендії 27 видатним діячам науки. Серед них – 5 науковців Сумського державного університету.

Приводом зустрічі у Києві стало обговорення актуальних кейсів стратегічного партнерства та спільної роботи у напрямку формування енергетичної незалежності України.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2023 року № 858-р професорові, доктору технічних наук, завідувачу кафедри екології та природозахисних технологій Сумського державного університету Леоніду ПЛЯЦУКУ призначена довічна стипендія за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

З нагоди професійного свята начальник Сумської ОВА зустрівся із представниками підприємств, установ та організацій – учасниками Сумського машинобудівного кластеру енергетичного обладнання, у складі якого і Сумський державний університет.

23-24 вересня на базі Сумського державного університету пройшла настановча навчальна сесія Сумського територіального відділення Малої академії наук України (МАН). Для участі в сесії зареєструвалося близько 500 школярів із різних районів Сумської області.

13-та Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2023 IEEE 13th International Conference «Nanomaterials: Applications & Properties») відбулась у м. Братислава (Словацька Республіка) з 10 по 15 вересня.

У час, коли впровадження енергоощадних практик набуває дедалі більшої актуальності, наукові напрацювання Сумського державного університету особливо важливі і для пересічного споживача, і для держави загалом. У черговому випуску газети «Урядовий кур’єр» № 184 за 13 вересня 2023 року розміщено публікацію про розвиток прикладної науки та унікальні інноваційні розробки колективу закладу.

12 вересня Сумський державний університет відвідали менеджери найбільшої нафтовидобувної компанії ПАТ «Укрнафта» – Микола ГОНЧАРЕНКО, заступник директора дирекції сервісів, та Олександр МАХОВ, фахівець з виробництва. Мета візиту – ознайомлення з науковим потенціалом СумДУ, визначення перспектив співпраці.

13 вересня в Сумському державному університеті розпочинаються відкриті наукові міжфакультетські семінари, відвідати які зможуть усі охочі. Семінари проводитимуться за різною тематикою (історія, медицина, інженерія тощо). Доповіді на них робитимуть не тільки наукові керівники цих семінарів, але й запрошені дослідники. Особливість заходів – у спробі знаходити спільне на перетині двох і більше наукових галузей. Процесу цього пошуку й будуть присвячені наукові зустрічі.

Постановою Верховної ради України, за результатами проведеного конкурсу, присуджено іменні стипендії для молодих учених – докторів наук.

Сумський державний університет,
вул. Харківська, 116,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Харківська, 116,
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]