Новини

Наука

21 жовтня відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за розроблення та впровадження інноваційних технологій.

Шестеро науковців Сумського державного університету стали лауреатами цьогорічного конкурсу «Молодий вчений року».

27 серпня відбулось засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, на якому було схвалено рішення щодо акредитації освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії за спеціальністю «Біологія» із визначенням «Зразкова».

20 липня в Сумському державному університеті відбулась розширена робоча зустріч за участі голови Сумської обласної державної адміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, представників Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності облдержадміністрації.

З 23 по 25 червня Сумський державний університет відвідала група аудиторів у складі фахівців ВП «Атомпроектінжиніринг» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» - Дмитра КОРЧАГІНА, Сергія МАРТИНОВА та Світлани ШЕВЧУК.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 року № 657-р, присуджено Премію за розроблення і впровадження інноваційних технологій авторському колективу вчених Сумського державного університету за роботу «Розробка і впровадження відповідальних вузлів роторних машин, що забезпечують екологічну безпеку шкідливих виробництв». Це:

На базі Сумського державного університету стартує проєкт «UNIDO GCIP регіональний акселератор інновацій, технологій та інноваційних стартапів Сумської області України» (UNIDO GCIP regional accelerator center for innovation, technology, and start-ups in Sumy region of Ukraine).

Організаторами Міжнародної конференції «Конструювання, моделювання, виробництво: обмін інноваціями» (DSMIE-2021), що пройшла у Львові з 8 по 11 червня, стали Сумський державний університет, Національний університет «Львівська політехніка» і Міжнародна асоціація технологічного розвитку та інновацій.

Відповідно до Указу Президента України призначено державні стипендії 37 видатним діячам науки. Серед них – 5 науковців Сумського державного університету.

26-27 травня Сумський державний університет приймав у своїх стінах видатного науковця у галузі матеріалознавства та нанотехнологій, доктора технічних наук, професора, директора Інституту наноматеріалів Університету Дрекселя (м. Філадельфія, США) Юрія Гогоці.

19-21 травня в Конгрес-центрі Сумського державного університету проходить міжнародний семінар з питань стійкості та безпеки «НАТО та Україна: чому ми хочемо зробити націю стійкішою?», який зібрав представників влади, громадських організацій, науковців та міжнародних експертів.

Скільки людей потребує реабілітації після коронавірусу? Коли можуть проявитися наслідки? Чи є універсальна програма реабілітації?

Міністерство освіти і науки України оприлюднило результати проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності. Сумський державний університет увійшов до найвищої кваліфікаційної групи А за чотирма напрямами і є лідером серед закладів вищої освіти України.

Із 15 січня до 17 травня 2021 року триває прийом матеріалів на Міжнародну конференцію «Наноматеріали: застосування та властивості» (“Nanomaterials: Applications & Properties” (NAP)), що проводиться Сумським державним університетом спільно з IEEE Nanotechnology Council. Щороку конференція приймає більше 200 учасників із близько 30 країн світу.

9 лютого Департамент доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи Сумського державного університету спільно з Сумською обласною гімназією-інтернатом для талановитих та творчо обдарованих дітей провели захід у рамках Інженерного тижня.

24 грудня відбулося останнє в цьому році засідання вченої ради Сумського державного університету, на якому, крім обговорення і визначення подальших шляхів розвитку наукового спектру діяльності, шляхом голосування затверджено низку документів та прийнято рішення щодо кадрових призначень і присвоєння вчених звань.

10 грудня на базі Сумського державного університету відбулась нарада з питань розробки і впровадження організаційно-технічних заходів з енергоефективності для зменшення споживання енергоресурсів бюджетними установами області, яку провів заступник голови облдержадміністрації Сергій Пахольчук.

З 9 по 13 листопада у Сумському державному університеті відбулась вже традиційна 10-та Міжнародна конференція «Наноматеріали: застосування та властивості» (2020 IEEE 10th International Conference on «Nanomaterials: Applications & Properties»), організована спільно з IEEE Nanotechnology Council.

Рішення щодо зразкової акредитації освітньої програми (ОП) рівня доктор філософії за спеціальністю «Економіка» було прийняте 17 листопада на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Постановою президії Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки від 06 листопада 2020 року № 6 призначено 3 стипендії та продовжено виплату 3 стипендій молодим ученим СумДУ.  Сумський державний університет – у десятці кращих вітчизняних вишів за кількістю призначених таких стипендій.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua