Новини

Спорт

У складних умовах карантину, із дотриманням усіх протиепідемічних заходів, студенти-спортсмени СумДУ продовжують тренувальний процес та якісно підготувалися  до змагань, що  в подальшому забезпечило перемогу на престижних спортивних аренах. Підтвердженням цьому був вдалий виступ студентів-дзюдоїстів на Чемпіонаті України 14-15 жовтня у м. Запоріжжя.

2-4 жовтня у м.Дніпро відбулися змагання Кубка України з судномодельного спорту (моделі секції «М») «Екомайстер-2020», на яких перемогу здобула команда юніорів Сумський області.

20 вересня спортсмени СумДУ відзначатимуть святкову дату – Міжнародний день студентського спорту.

10-13 вересня у м.Коблево відбувся міжнародний турнір з бадмінтону серед ветеранів та любителів, який зібрав близько 190 учасників різних вікових категорій з України, Молдови та Індії.

Змагання пройшли у басейні СумДУ. У них взяли участь більше 130 школярів та студентів. Було розіграно 60 комплектів нагород у трьох вікових категоріях: 2007 р. н. та молодші, 2005-2006 р. н., 2004 р. н. та старші.

24-26 лютого в Києві проходив фінальний етап Чемпіонату України з волейболу «Студентська ліга 2019/2019 н.р.» серед жіночих команд. Студентки Сумського державного університету посіли на змаганнях другу сходинку п'єдесталу пошани.

У м. Харків відбувся аматорський турнір з бадмінтону «14th Kumpoo Wave Amateurs Cup». Змагання зібрали близько 100 учасників, серед яких четверо представляли Сумський державний університет.

У командній першості серед чоловіків Чемпіонату України зі стрільби з лука, що відбувся в Харкові, перемогу здобули студент факультету електроніки та інформаційних технологій Артем Овчинніков та випускник СумДУ 2019 року Олексій Гунбін.

З 22 по 24 січня Палац студентського спорту СумДУ приймав учасників Чемпіонату України з самбо серед юніорів, юніорок, юнаків та дівчат старшого віку. Цей турнір став відбірним етапом на чемпіонати Європи та світу.

Його презентація відбулась 23 грудня у Конгрес-центрі СумДУ. У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, соціальні партнери, меценати, директори дитячо-юнацьких спортивних шкіл, видатні тренери і спортсмени.

21 грудня у Палаці студентського спорту СумДУ відбулися Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби на призи Олімпійського чемпіона Володимира Голубничого. Двоє студентів СумДУ першими перетнули фінішну пряму на цих змаганнях.

Змагання проходили з 26 по 2 грудня в Чернівцях. У них взяли участь 36 дитячо-юнацьких спортивних шкіл України.

У складі збірної Сумщини на чемпіонаті виступила студентка 2 курсу факультету іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ Наталія Іванова.

7 листопада у спортивному клубі "Інтелект" СумДУ пройшли ще одні змагання з шахів серед студентів. Цього разу боролися за перемогу студенти Сумської області - команди СумДУ, СДПУ, СНАУ, ГНПУ та СФ ХНУВС. На відміну від міських змагань, де грали по 3 партії в матчі, на обласній універсіаді серед ЗВО 3-4 р. а. з шахів, матчі складалися з 4-х партій.

23 та 24 жовтня у спорткомплексі СумДУ пройшли змагання з шахів та шашок серед студентів факультетів та інститутів нашого вишу. Ці види спорту увійшли до заліку Універсіади СумДУ 2019-2020. У змаганнях з шахів перше місце вибороли представники факультету ЕлІТ. У фіналі вони переграли студентів Медичного інституту з рахунком 2:1. Склад команди-переможця: Карнаш Андрій, Ільченко Антон, Погибелєва Людмила. Срібні призери: Мешков Борис, Наумець Данііл, Статкевич Ганна, Тута Ірина. За третю сходинку змагались студенти ННІ БТ «УАБС» та факультету ІФСК. Перемогу 2:1 здобули перші. Склад команди ННІ БТ «УАБС»: Дербеньов Костянтин, Морозов Ілля, Гавриленко Марія. П’яту сходинку, у боротьбі з представниками факультету ТеСЕТ, виборов ННІ ФЕМ. Замкнув таблицю змагань з шахів ННІ Права.

З 10 по 13 жовтня в Ташкенті (Узбекистан) пройшов Чемпіонат Світу з самбо серед юнаків та юніорів. В останній день змагань пройшли фінальні поєдинки вагової категорії до 75кг у дівчат U18. В цій категорії виступала студентка Медичного інституту (Спорт) Чистякова Наталія. Вона перемогла своїх суперниць та виборола титул Чемпіонки Світу U18!

27-29 вересня в Дніпрі пройшов ІІІ (завершальний) етап Кубку України з судномодельного спорту на відкритій воді «Екомастер». У змаганнях взяли участь 60 спортсменів з Києва, Харкова, Дніпра, Полтави, Кременчука, Калуша, Миколаєва, Сумської області, а також спортсмени з Румунії, Італії, Німеччини та багаторазовий чемпіон світу – бельгієць Бард Ван Гейн. Сумська команда, у складі представників Сумського державного університету та представників Глухівського міського центру позашкільної освіти, посіла друге командне місце на цьому етапі.

25 вересня на баскетбольному майданчику міського парку ім. Кожедуба відбувся І відкритий дружній турнір зі стрітболу серед студентських команд студмістечка Сумського державного університету. У змаганнях взяли участь команди 7 гуртожитків університету. Гра об’єднала представників майже всіх факультетів СумДУ, включаючи іноземних студентів. Загалом команди зійшлися в 9 поєдинках. У підсумку перемогу в турнірі здобула команда гуртожитку №1А (капітан- Владислав Сергєєв, факультет електроніки та інформаційних технологій). Друге місце виборола команда гуртожитку №2А (капітан – Максим Сінельник, Медичний інститут). Третє місце посіла команда гуртожитку №3 (капітан – Селемані Гілберт, Медичний інститут).

Студент І курсу Медичного інституту Микита Голобородько здобув бронзову нагороду на Кадетському чемпіонаті світу з дзюдо в місті Алмати (Казахстан). Спортсмен став одним із кращих у ваговій категорії до 50 кг. Він виборов усі спаринги на чемпіонаті, щоб вийти до півфіналу. У схватці за бронзову медаль Микита виявився сильнішим за спортсмена з Тайбея Хсу Чун-Кая.

Вітаємо Микиту і зичимо йому подальших успіхів у навчанні та спорті!

20 вересня на базі Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка відбулася Асамблея Всеукраїнської громадської організації Спортивної студентської спілки України та урочистості з нагоди святкування «Міжнародного дня студентського спорту».

Під час цих заходів були підведені підсумки І-ої Всеукраїнської зимової Універсіади-2019, в комплексному заліку якої СумДУ став чемпіоном змагань, а також ХІV літньої Універсіади України-2019, де наш університет виборов перше місце серед команд найбільших за контингентом студентів університетів. Нагадаємо, що в цих змаганнях брали участь 115 університетів, у тому числі 4 спортивних виші та 27 ЗВО, у складі яких є факультети (інститути) фізичного виховання і спорту.

9-12 вересня у місті Тренто (Італія) пройшов фінальний етап Кубка світу з лижоролерів серед юніорів. У перший день змагань студентка Медичного інституту Сумського державного університету (спеціальність «Спорт») Дарина Ковальова виборола золоту нагороду в гонці на 2,5 км класичним стилем вгору, випередивши росіянку Ольгу Потапову на 14,5 секунд. Ще одну нагороду наша спортсменка виборола в завершальний день цього етапу. У гонці на 13 км класичним стилем Дарина дісталась фінішу другою та здобула срібну нагороду.