Новини

Міжнародна діяльність

27 січня відбулась онлайн-зустріч між представниками Сумського державного університету та Університету Альте (м. Тбілісі, Грузія). Під час зустрічі керівники закладів підписали угоду про співпрацю.

Науковці Сумського державного університету отримали можливість впровадження інноваційних практик відкритої науки та освіти завдяки підримці ЄС проєкту «OSEE – Open Science and Education in Europe: success stories for Ukrainian academia», який співфінансується Виконавчим агентством ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури в рамках напряму «Жан Моне» програми Erasmus+.

27 грудня Сумський державний університет підписав угоду про співпрацю із закладом вищої освіти Малайзії – Коледжем Університету Лінкольна.

У Сумському державному університеті в онлайн-форматі відбувся вебінар «Досвід виконання проєктів напряму «Модуль Жан Моне» програми ЄС Еразмус+» на основі успішних практик проєктів 599989-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE «Медична освіта в Європейському Союзі: виклики для України» та 600115-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE «Впровадження в Україні цінностей Європейського Союзу».

14 грудня відбулась онлайн-зустріч першого проректора Сумського державного університету Сергія ЛЄОНОВА, представників профільних служб по роботі з іноземними студентами з керівництвом Ташкентського державного стоматологічного інституту (Узбекистан).

Команда проєкту «AICE – With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe» представила студентській спільноті України свій курс «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель».

Японське видання Chunichi Shimbun опублікувало інтерв’ю з професором Віталієм ІВАНОВИМ, завідувачем кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів, заступником декана факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету.

20-24 листопада керівник Центру досліджень регіональної безпеки СумДУ, старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Микола НАЗАРОВ взяв участь у серії семінарів з тематики стійкості, які відбулися у Таллінні. 

Доцент кафедри електроенергетики факультету електроніки та інформаційних технологій Сумського державного університету Ілля ДЯГОВЧЕНКО став лауреатом премії Danubius Young Scientist Award 2022 від Austrian Federal Ministry for Education, Science and Research (BMBFW) та Institute for Danube Region and Central Europe (IDM).

У листопаді 2022 року успішно завершується 4-х річний проєкт REHAB: 598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна реабілітаційна освіта – впровадження нових магістерських програм в Україні» програми ЄС Еразмус+ за участі Сумського державного університету.

В Університеті імені Адама Міцкевича у Познані (Польща) відбулася підсумкова Міжнародна наукова конференція у рамках проєкту 598964-EPP-1-2018-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» за програмою ЄС Еразмус+.

Провідна світова платформа для віртуальних лабораторій та інтерактивної науки Labster надала свою наукову навчальну платформу всім університетам, коледжам, а також школам та іншим навчальним закладам України.

Рішення щодо присвоєння почесного звання професору Технічного університету м. Кошице Словацької Республіки Міхалу ГАТАЛІ було прийнято вченою радою Сумського державного університету у вересні 2022 року. Підставою став вагомий особистий внесок науковця у розвиток міжнародного співробітництва в науковій та освітній діяльності.

Керівник Центру досліджень регіональної безпеки Сумського державного університету, старший викладач кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Микола НАЗАРОВ взяв участь у конференції з питань міжнародної безпеки «The New Era of Insecurity», що відбулась у Хельсінкі (Фінляндія) 26-28 жовтня.

27 жовтня відбувся міжнародний форум з віртуального навчання «International Forum on Virtual Teaching and Learning: Harnessing Hyflex and Collaborative Online International Learning (COIL) Developing Global Citizens».

27 жовтня у Сумському державному університеті в онлайн-форматі відбулась міжнародна конференція «День стійкості. Чого ми можемо навчитися в кризовій ситуації».

17-20 жовтня заступниця начальника управління міжнародного співробітництва Сумського державного університету Тетяна МАЙБОРОДА перебувала з робочим візитом у Нігерії.

З 11 по 13 жовтня тривав перший семінар курсу для викладачів від Балтійської університетської програми «Освіта для сталого розвитку 2022-2023», до якого долучились і дві представниці СумДУ.

У рамках Днів Еразмусу, що відзначаються в Європейському Союзі та в усьому світі, у Сумському державному університеті відбулась установча нарада з керівниками 11 проєктів-переможців напряму «Жан Моне» програми ЄС Еразмус+, що були підтримані Європейською Комісією за результатами конкурсу 2022 року і з додатковою подачею вже під час воєнного стану.

Сумський державний університет розпочинає новий міжнародний проєкт з Japan International Cooperation Agency та ESD Consortium Aichi. 16 жовтня на офіційній онлайн-церемонії було оголошено про старт проєкту.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: [email protected]

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: [email protected]