Новини

Міжнародна діяльність

За результатами конкурсного відбору проєкт СумДУ «GAMEON - The Introduction Journey to the Game Development for NEETs» посів перше місце серед 93 поданих проєктних заявок.

Начальник управління міжнародного співробітництва Костянтин Кириченко та начальник центру забезпечення якості вищої освіти Ольга Люта взяли участь у європейському дослідженні з виконання проєктів, спрямованих на реформування системи вищої освіти України.

21 травня викладачі кафедри журналістики та філології факультету іноземної філології та соціальних комунікацій провели онлайн-зустріч із представниками британської громадської організації Мережа етичної журналістики (Ethical Journalism Network) Данікою Ілік та Ханною Сторм.

У рамках проєкту, ініційованому Представництвом Європейського Союзу в Україні, 14-15 травня Інформаційний центр ЄС, що діє на базі СумДУ, організував серію диспутів та тренінгів, на яких було обговорено сучасні тенденції на ринку праці, реалізацію освітніх та бізнес-можливостей за підтримки ЄС.

За результатами конкурсного відбору за програмою KA205 – Strategic Partnerships Youth Національної агенції Еразмус+ у Польщі проєкт Сумського державного університету «Patostreaming» – counteracting pathological cyber streaming attitudes amongst youth» – увійшов до списку переможців.

Долучитися до заходу мали можливість усі, хто бажає стати автором вільної енциклопедії. Учасники дізналися про освітню програму Вікіпедії, отримали знання та навички з написання та редагування статей, ознайомилися з особливостями та специфікою їх створення, отримали необхідний для цього методичний матеріал.

Днями університет отримав позитивну відповідь від Організації Північноатлантичного договору (НАТО) щодо грантової підтримки Центру досліджень регіональної безпеки на 2020 рік. Фінансова підтримка у розмірі 6000 Є буде спрямована на інституційну підтримку Центру в проведенні досліджень безпеки регіону, а також рівень підтримки НАТО; інформаційно-консультативну підтримку дослідників, студентів та всіх, хто цікавиться темою безпеки та НАТО. Керівник проєкту – кандидат політичних наук Микола Назаров.

З початку цього року представники Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького у рамках міжнародних науково-освітніх проєктів та програм стажування відвідали 6 країн світу: Австралію, Вірменію, Індію, США, Нігерію та Гану. Усі делегації повернулися в Україну до початку оголошення карантину у зв’язку з поширенням у світі небезпечного коронавірусу COVID-19.

Поїздка відбулась на запрошення польського Інституту Східноєвропейських Досліджень. Захід під назвою «Нові можливості, старі загрози» пройшов у місті Жешув, у Виставково-Конгресовому Центрі Підкарпатського Воєводства – G2Arena.

На запрошення Народного Уряду м. Харбін та корпорації «Hua Yue Dong Fang»  помічник ректора з міжнародних зв’язків В’ячеслав Куксенко та директор департаменту міжнародної освіти Микола Божко у складі української делегації взяли участь у роботі третього форуму «Дні України в Харбіні» (м. Харбін, КНР).

Сумський державний університет було представлено в Міжнародному саміті вищої освіти Африка-2019, який відбувся 19-20 листопада в Південно-Африканській Республіці, м. Кейптаун. СумДУ на Саміті у партнерстві з Українським державним центром міжнародної освіти представляла заступник директора навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім.Олега Балацького з координації співпраці з закордонними інституціями та по роботі з іноземними студентами Тетяна Майборода.  

18 листопада Сумський державний університет вітав учасників навчального туру для молодих науковців. Захід проходить в рамках проєкту "Підтримка потенціалу молодих співробітників університету в сфері освіти і науково-дослідної діяльності в Україні" в кооперації між університетами України та Чеської Республіки. В рамках візиту СумДУ та всім партнерським університетам було подаровано саджанець дерева гінкго білоба на знак росту майбутньої співпраці.

У рамках співробітництва між СумДУ та Університетом Бінгам 14 листопада відбувся круглий стіл “Нігерія та Україна. Інтернаціоналізація освіти: перспективи та нові можливості”, присвячений обговоренню подальшого розвитку співробітництва між університетатми та презентації програм академічної мобільності, обміну викладачами, інтернаціоналізації освітніх програм та викладання. Захід проходив у стінах нігерійського університету.

23-24 жовтня в Сумському державному університеті відбулися масштабні заходи в рамках Днів міжнародної співпраці. Студенти та викладачі університету відвідали презентації, тренінги та відкриті лекції з академічної мобільності, кращих практик виконання грантових проєктів, розробки проєктних ідей, створення крос-культурного середовища. Лекторами та тренерами стали науковці університетів Німеччини, Польщі, Ірландії, Нігерії, представники Американської та Британської ради. Захід відвідали почесні гості – Посол Нігерії в Україні Мартін С. Адаму, директор «Українського державного центру міжнародної освіти» Юлія Шаповалова, директор Національного Еразмус+ Офісу Світлана Шитікова.

16 жовтня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось XXI засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету. У роботі консорціуму взяли участь керівники та представники 12 закладів освіти з України, Генеральний Консул Республіки Польща Дам’ян Цярціньскі, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, почесний професор НАУКМА, почесний доктор Острозької академії Ян Маліцький.

Сумський державний університет розпочав реалізацію угоди про співпрацю з Університетом Бінгем (Нігерія), яка передбачає обмін студентами, аспірантами та викладачами. У межах підписаної угоди представники СумДУ вперше прибули до Університету Бінгем для викладання та стажування на факультеті економіки протягом трьох місяців. До складу делегації викладачів від СумДУ увійшли представники навчально-наукового інституту  фінансів, економіки та менеджменту Імені Олега Балацького - Олена Шкарупа та Іван Шкарупа, від навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» - Федір Журавка та Сергій Миненко. Реалізація угоди стала можливою завдяки спільним зусиллям заступниці директора ННІ ФЕМ з координації співпраці з закордонними інституціями та по роботі з іноземними студентами Тетяни Майбороди та координатора відділу розвитку Університету Бінгем Дабурі Місал.

12 вересня Сумський державний університет відвідали представники закладів вищої освіти провінсії Шеньсі (Китай). Візит делегації відбувся у межах Міжнародної українсько-китайської конференції з розвитку зовнішньоекономічної співпраці у сфері надання освітніх послуг та науково-технічного співробітництва, що пройшла в Конгрес-центрі СумДУ. Під час заходу Сумський державний університет та 6 китайських університетів презентували науково-освітній потенціал своїх навчальних закладів.  Також китайські колеги ознайомилися із бібліотечно-інформаційним центром СумДУ, нещодавно відкритою другою чергою Нового навчально-наукового корпусу та Центром пляжного волейболу. Підсумком зустрічі стало підписання двосторонньої угоди між закладами вищої освіти у сфері освіти і наукового співробітництва.

Науковці  Сумського державного університету успішно проходять стажування в закордонних закладах вищої освіти. Вони діляться власним досвідом зі своїми колегами та   переймають їх погляди на викладання та конкретні дослідження. 2019 навчальний рік був насиченим успішними стажуваннями для викладачів кафедри германської філології СумДУ.

Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати конкурсу 2019 р. за напрямом “Розвиток потенціалу вищої освіти” програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+. За результатами конкурсу Європейською Комісією загалом було відібрано 163 проєкти, в тому числі 8 проєктів за участі України, які розпочнуть діяльність з жовтня 2019 р. Загальний бюджет проєктів для України становить понад 7 150 000 євро.

16 липня в Сумському державному університеті відкрито Науково-навчально-виробничий центр «Технології сучасних машинобудівних матеріалів», створений у партнерстві вишу та європейських промислово-виробничих кампаній. Відкрили центр ректор СумДУ Анатолій Васильєв, представники чеських компаній: F.X. MEILLER Slaný - генеральний директор Міхаіл Волейник та директор відділу кадрів Людмила Фаткова; AIR Supply – технічний директор Олексій Дашутін та виконавчий директор Кирило Касаєв.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua