Новини

Міжнародна діяльність

З початку цього року представники Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького у рамках міжнародних науково-освітніх проєктів та програм стажування відвідали 6 країн світу: Австралію, Вірменію, Індію, США, Нігерію та Гану. Усі делегації повернулися в Україну до початку оголошення карантину у зв’язку з поширенням у світі небезпечного коронавірусу COVID-19.

Поїздка відбулась на запрошення польського Інституту Східноєвропейських Досліджень. Захід під назвою «Нові можливості, старі загрози» пройшов у місті Жешув, у Виставково-Конгресовому Центрі Підкарпатського Воєводства – G2Arena.

На запрошення Народного Уряду м. Харбін та корпорації «Hua Yue Dong Fang»  помічник ректора з міжнародних зв’язків В’ячеслав Куксенко та директор департаменту міжнародної освіти Микола Божко у складі української делегації взяли участь у роботі третього форуму «Дні України в Харбіні» (м. Харбін, КНР).

Сумський державний університет було представлено в Міжнародному саміті вищої освіти Африка-2019, який відбувся 19-20 листопада в Південно-Африканській Республіці, м. Кейптаун. СумДУ на Саміті у партнерстві з Українським державним центром міжнародної освіти представляла заступник директора навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім.Олега Балацького з координації співпраці з закордонними інституціями та по роботі з іноземними студентами Тетяна Майборода.  

18 листопада Сумський державний університет вітав учасників навчального туру для молодих науковців. Захід проходить в рамках проєкту "Підтримка потенціалу молодих співробітників університету в сфері освіти і науково-дослідної діяльності в Україні" в кооперації між університетами України та Чеської Республіки. В рамках візиту СумДУ та всім партнерським університетам було подаровано саджанець дерева гінкго білоба на знак росту майбутньої співпраці.

У рамках співробітництва між СумДУ та Університетом Бінгам 14 листопада відбувся круглий стіл “Нігерія та Україна. Інтернаціоналізація освіти: перспективи та нові можливості”, присвячений обговоренню подальшого розвитку співробітництва між університетатми та презентації програм академічної мобільності, обміну викладачами, інтернаціоналізації освітніх програм та викладання. Захід проходив у стінах нігерійського університету.

23-24 жовтня в Сумському державному університеті відбулися масштабні заходи в рамках Днів міжнародної співпраці. Студенти та викладачі університету відвідали презентації, тренінги та відкриті лекції з академічної мобільності, кращих практик виконання грантових проєктів, розробки проєктних ідей, створення крос-культурного середовища. Лекторами та тренерами стали науковці університетів Німеччини, Польщі, Ірландії, Нігерії, представники Американської та Британської ради. Захід відвідали почесні гості – Посол Нігерії в Україні Мартін С. Адаму, директор «Українського державного центру міжнародної освіти» Юлія Шаповалова, директор Національного Еразмус+ Офісу Світлана Шитікова.

16 жовтня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулось XXI засідання Консорціуму українських університетів та Варшавського університету. У роботі консорціуму взяли участь керівники та представники 12 закладів освіти з України, Генеральний Консул Республіки Польща Дам’ян Цярціньскі, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету, почесний професор НАУКМА, почесний доктор Острозької академії Ян Маліцький.

Сумський державний університет розпочав реалізацію угоди про співпрацю з Університетом Бінгем (Нігерія), яка передбачає обмін студентами, аспірантами та викладачами. У межах підписаної угоди представники СумДУ вперше прибули до Університету Бінгем для викладання та стажування на факультеті економіки протягом трьох місяців. До складу делегації викладачів від СумДУ увійшли представники навчально-наукового інституту  фінансів, економіки та менеджменту Імені Олега Балацького - Олена Шкарупа та Іван Шкарупа, від навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» - Федір Журавка та Сергій Миненко. Реалізація угоди стала можливою завдяки спільним зусиллям заступниці директора ННІ ФЕМ з координації співпраці з закордонними інституціями та по роботі з іноземними студентами Тетяни Майбороди та координатора відділу розвитку Університету Бінгем Дабурі Місал.

12 вересня Сумський державний університет відвідали представники закладів вищої освіти провінсії Шеньсі (Китай). Візит делегації відбувся у межах Міжнародної українсько-китайської конференції з розвитку зовнішньоекономічної співпраці у сфері надання освітніх послуг та науково-технічного співробітництва, що пройшла в Конгрес-центрі СумДУ. Під час заходу Сумський державний університет та 6 китайських університетів презентували науково-освітній потенціал своїх навчальних закладів.  Також китайські колеги ознайомилися із бібліотечно-інформаційним центром СумДУ, нещодавно відкритою другою чергою Нового навчально-наукового корпусу та Центром пляжного волейболу. Підсумком зустрічі стало підписання двосторонньої угоди між закладами вищої освіти у сфері освіти і наукового співробітництва.

Науковці  Сумського державного університету успішно проходять стажування в закордонних закладах вищої освіти. Вони діляться власним досвідом зі своїми колегами та   переймають їх погляди на викладання та конкретні дослідження. 2019 навчальний рік був насиченим успішними стажуваннями для викладачів кафедри германської філології СумДУ.

Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати конкурсу 2019 р. за напрямом “Розвиток потенціалу вищої освіти” програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+. За результатами конкурсу Європейською Комісією загалом було відібрано 163 проєкти, в тому числі 8 проєктів за участі України, які розпочнуть діяльність з жовтня 2019 р. Загальний бюджет проєктів для України становить понад 7 150 000 євро.

16 липня в Сумському державному університеті відкрито Науково-навчально-виробничий центр «Технології сучасних машинобудівних матеріалів», створений у партнерстві вишу та європейських промислово-виробничих кампаній. Відкрили центр ректор СумДУ Анатолій Васильєв, представники чеських компаній: F.X. MEILLER Slaný - генеральний директор Міхаіл Волейник та директор відділу кадрів Людмила Фаткова; AIR Supply – технічний директор Олексій Дашутін та виконавчий директор Кирило Касаєв.

У липні вчені Сумського державного університету розпочали виконання спільного українського-французького науково-дослідного проєкту «Зниження викидів забруднюючих речовин за допомогою енергоефективних ущільнювальних рішень».

Проєкт будуть реалізовувати найближчі два роки науковці СумДУ під керівництвом к.т.н., доцента, завідувача кафедри загальної механіки та динаміки машин Андрія Загорулька спільно з фахівцями Інституту ПіПрайм Університету м. Пуатьє (Франція). Виконання цієї роботи стане першим спільним проектом СумДУ з французькими партнерами.

Сумський державний університет взяв участь в Українсько-Ізраїльському освітньому форумі "Collaboration inspires Innovation" та українській освітній місії в Ізраїлі, організаторами якого виступили Israeli Friends of Ukraine та Embassy of Ukraine in the State of Israel 23-29 червня 2019 року. У складі української делегації були: заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, директор Українського державного центру міжнародної освіти України Олена Шаповалова, координатор співпраці з закордонними інституціями СумДУ Майборода Тетяна та представники 5 українських університетів.

Делегація Інституту мистецтв, дизайну та технологій (Ірландія) у складі: Девід Квін (професор, координатор програми ЄС Еразмус+), Девід Дойл (координатор з питань міжнародної академічної мобільності студентів та персоналу) та Патрік Моффатт (старший технічний фахівець служби інформаційної підтримки) перебували в Сумському державному університеті з 23 по 27 червня. Мета поїздки - аналіз досвіду сумських колег з розробки й функціонування електронного особистого кабінету студента і викладача для подальшого впровадження такої системи в Інституті мистецтв, дизайну та технологій. Робоча поїздка пройшла в рамках виконання спільного грантового проєкту програми ЄС Еразмус+ за ключовим напрямом «Міжнародна навчальна мобільність».

26 червня відповідний меморандум підписали:  Франс Гермес – директор Spectrator Video Technology, Володимир Поцелуєв – голова Сумської госпітальної ради, Сергій Бутенко – начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, Андрій Лобода – директор Медичного інституту СумДУ, Ігор Коротич – виконавчий директор ІСС та Володимир Демура – віцепрезидент «Hitech office».

5-7 червня Медичний інститут Сумського державного університету відвідали вчені з університету Умео (Швеція). До складу делегації увійшли: професор Томас Борен та доктор Жанна Бугайцова з відділу медичної біохімії та біофізики, а також професори Андерс Берлунг та Маджид Ебрахімі. Гості прочитали шість лекцій, що стосувалися особливостей стоматологічної освіти та надання стоматологічної допомоги у Швеції, а також питання адаптації гелікобактер пілорі до різних умов.

З 2018 року СумДУ є партнером міжнародного грантового проєкту REHAB «Інноваційна реабілітаційна освіта – впровадження магістерських програм в Україні» програми ЄС Еразмус+, метою якого є розробка та впровадження нових магістерських освітніх програм з напряму «Фізична реабілітація та Фізіотерапія» на основі досвіду європейських ЗВО. Наприкінці травня 2019 року представники робочої групи за проєктом – начальник відділу міжнародних зв’язків Костянтин Кириченко та доцент кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини Ольга Ситник взяли участь у робочій зустрічі в межах проєкту, що відбулась на базі Академії фізичного виховання ім. Юзефа Пілсудського в м.Варшава, Польща та об’єднала представників ЗВО-партнерів проекту з Польщі, Фінляндії, Литви, Латвії та України.

Сумський державний університет долучився до міжнародного проєкту «Два кроки: інтернаціоналізація на практиці: Швеція, Україна, Білорусь» за підтримки Балтійської програми університетів. Проєкт присвячений поглибленню інтернаціоналізації в закладах вищої освіти, а також налагодженню міжнародної співпраці між університетами України, Швеції та Білорусі, та орієнтований на представників відділів міжнародних зв’язків та відділів інтернаціоналізації.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua