Новини

Міжнародна діяльність

Сумський державний університет підтвердив сповідування найважливіших освітніх цінностей і традицій та свою належність до європейської та світової академічної співдружності. 5 травня ректор СумДУ Василь Карпуша підписав оновлену Велику Болонську Хартію Університетів.

7 квітня відбулась офіційна онлайн-зустріч керівництва Сумського державного університету та Сіньянського класичного університету з КНР.

Перший проректор Сумського державного університету Сергій Лєонов та начальник управління міжнародного співробітництва Костянтин Кириченко у складі делегації освітян України здійснили поїздку до Республіки Таджикистан.

23 березня відбувся робочий візит представників громадської організації «Китайська діаспора в Україні» до Сумської області.

Волонтери Сумського державного університету взяли участь у всеукраїнському конкурсі відеороликів для студентів в рамках соціального проєкту #працюйбезпечно  «Я проти торгівлі людьми»».

Із 15 січня до 17 травня 2021 року триває прийом матеріалів на Міжнародну конференцію «Наноматеріали: застосування та властивості» (“Nanomaterials: Applications & Properties” (NAP)), що проводиться Сумським державним університетом спільно з IEEE Nanotechnology Council. Щороку конференція приймає більше 200 учасників із близько 30 країн світу.

З 23 по 25 лютого за участі представників робочої групи від СумДУ відбулась стартова онлайн-зустріч за проєктом «OPTIMA: Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи» програми ЄС Еразмус+ напряму «Розвиток потенціалу вищої освіти».

У Сумському державному університеті розпочала роботу глобальна віртуальна програма професійного розвитку для науковців, що реалізується в рамках співробітництва із Вашингтонським державним університетом.

17 лютого в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг «Стійкість і безпека: чому Україна може навчитися в НАТО?». Співорганізатором заходу виступив Центр досліджень регіональної безпеки і кафедра психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету.

20 січня директор ННІ ФЕМ імені Олега Балацького Тетяна Васильєва та завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Юрій Петрушенко взяли участь у міжнародному вебінарі «Learning Cities» («Міста, що навчаються»), організованому Південнокорейською асоціацією міст.

Медичні працівники м. Суми, у тому числі представники Медичного інституту Сумського державного університету, взяли участь у циклі вебінарів, присвячених системі підтримки для лікарень  HELPMED.IN.UA.

13 листопада у рамках реалізації діючої Угоди про встановлення відносин для дружніх обмінів між містами Чжуцзі та Суми відбулась Третя Китайська міжнародна конференція міст дружби в м. Шаосін.

У рамках угоди з Університетом Умео Сумському державному університету для облаштування дослідницького центру безоплатно передано сучасне гістотехнічне та високотехнологічне мікроскопічне обладнання на суму понад 2,5 млн грн.

16 жовтня Управлінням міжнародного співробітництва було організовано онлайн-захід «СумДУ у спільноті Erasmus+» для студентів та науковців університету. Мета флешмобу – презентація стипендіальних і грантових можливостей програми, а також успішних історій її реалізації у СумДУ.

У жовтні 2020 року за ініціативи кафедри управління було підписано Меморандум про порозуміння між Сумським державним університетом та Вашингтонським державним університетом (м. Пулман, США). В рамках Меморандуму передбачена спільна робота у проведенні наукових досліджень, навчанні, підвищенні кваліфікації, організації та участі у спільних проєктах.  

Сумський державний університет розвиває співпрацю з провідними світовими закладами вищої освіти та міжнародними організаціями. Науковці та студенти, завдяки сучасним інформаційним технологіям, активно обмінюються знаннями і досвідом із закордонними колегами, організовують та проводять спільні лекції і семінари іноземною мовою, зокрема, англійською.

Кафедра управління СумДУ провела перше заняття в рамках нового навчального модулю «Міжнародні бізнес-стратегії», що передбачає спільне віртуальне навчання для студентів бізнес-шкіл із різних країн світу.

Сумський державний університет став партнером всеукраїнського проєкту #ВіртуальноРазом, що проводиться в 14 містах у рамках традиційних Тижнів Німеччини в Україні.

3-4 жовтня відбувся онлайн-тренінг «Ефективна робота акселераторів при університетах. Вихід на ринки Японії, Південно-Східної та Південної Азії» у рамках проєкту UNIDO/GEF GCIP Ukraine.

У Сумському державному університеті згідно з програмою (http://hervicon.sumdu.edu.ua/images/stories/Doc-Pdf/Program.pdf) в онлайн-режимі відбулася ХVI міжнародна науково-технічна конференція «Герметичність, вібронадійність та екологічна безпека насосного і компресорного обладнання» – «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2020».

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 312
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua