Новини

Міжнародна діяльність

20 січня директор ННІ ФЕМ імені Олега Балацького Тетяна Васильєва та завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Юрій Петрушенко взяли участь у міжнародному вебінарі «Learning Cities» («Міста, що навчаються»), організованому Південнокорейською асоціацією міст.

Медичні працівники м. Суми, у тому числі представники Медичного інституту Сумського державного університету, взяли участь у циклі вебінарів, присвячених системі підтримки для лікарень  HELPMED.IN.UA.

13 листопада у рамках реалізації діючої Угоди про встановлення відносин для дружніх обмінів між містами Чжуцзі та Суми відбулась Третя Китайська міжнародна конференція міст дружби в м. Шаосін.

У рамках угоди з Університетом Умео Сумському державному університету для облаштування дослідницького центру безоплатно передано сучасне гістотехнічне та високотехнологічне мікроскопічне обладнання на суму понад 2,5 млн грн.

16 жовтня Управлінням міжнародного співробітництва було організовано онлайн-захід «СумДУ у спільноті Erasmus+» для студентів та науковців університету. Мета флешмобу – презентація стипендіальних і грантових можливостей програми, а також успішних історій її реалізації у СумДУ.

У жовтні 2020 року за ініціативи кафедри управління було підписано Меморандум про порозуміння між Сумським державним університетом та Вашингтонським державним університетом (м. Пулман, США). В рамках Меморандуму передбачена спільна робота у проведенні наукових досліджень, навчанні, підвищенні кваліфікації, організації та участі у спільних проєктах.  

Сумський державний університет розвиває співпрацю з провідними світовими закладами вищої освіти та міжнародними організаціями. Науковці та студенти, завдяки сучасним інформаційним технологіям, активно обмінюються знаннями і досвідом із закордонними колегами, організовують та проводять спільні лекції і семінари іноземною мовою, зокрема, англійською.

Кафедра управління СумДУ провела перше заняття в рамках нового навчального модулю «Міжнародні бізнес-стратегії», що передбачає спільне віртуальне навчання для студентів бізнес-шкіл із різних країн світу.

Сумський державний університет став партнером всеукраїнського проєкту #ВіртуальноРазом, що проводиться в 14 містах у рамках традиційних Тижнів Німеччини в Україні.

3-4 жовтня відбувся онлайн-тренінг «Ефективна робота акселераторів при університетах. Вихід на ринки Японії, Південно-Східної та Південної Азії» у рамках проєкту UNIDO/GEF GCIP Ukraine.

У Сумському державному університеті згідно з програмою (http://hervicon.sumdu.edu.ua/images/stories/Doc-Pdf/Program.pdf) в онлайн-режимі відбулася ХVI міжнародна науково-технічна конференція «Герметичність, вібронадійність та екологічна безпека насосного і компресорного обладнання» – «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2020».

Сумський державний університет розпочав з Чеською Республікою два нових спільних проєкти, спрямованих на зміцнення потенціалу та співпрацю молодих викладачів, дослідників, магістрів і докторантів в обраних українських університетах, а також – на міжнародну кредитну мобільність.

7 вересня Сумський державний університет відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні пані Анка Фельдгузен.

Європейською Комісією оголошено результати конкурсу 2020 року проєктів за напрямами: «Розвиток потенціалу вищої освіти», «Жан Моне» та «Стратегічні партнерства» Програми ЄС ЕРАЗМУС+. За результатами конкурсу Сумський державний університет - серед лідерів в Україні за кількістю підтриманих проєктів, що підтверджує активну інтеграцію університету до міжнародного освітнього простору.

За результатами конкурсного відбору проєкт СумДУ «GAMEON - The Introduction Journey to the Game Development for NEETs» посів перше місце серед 93 поданих проєктних заявок.

Начальник управління міжнародного співробітництва Костянтин Кириченко та начальник центру забезпечення якості вищої освіти Ольга Люта взяли участь у європейському дослідженні з виконання проєктів, спрямованих на реформування системи вищої освіти України.

21 травня викладачі кафедри журналістики та філології факультету іноземної філології та соціальних комунікацій провели онлайн-зустріч із представниками британської громадської організації Мережа етичної журналістики (Ethical Journalism Network) Данікою Ілік та Ханною Сторм.

У рамках проєкту, ініційованому Представництвом Європейського Союзу в Україні, 14-15 травня Інформаційний центр ЄС, що діє на базі СумДУ, організував серію диспутів та тренінгів, на яких було обговорено сучасні тенденції на ринку праці, реалізацію освітніх та бізнес-можливостей за підтримки ЄС.

За результатами конкурсного відбору за програмою KA205 – Strategic Partnerships Youth Національної агенції Еразмус+ у Польщі проєкт Сумського державного університету «Patostreaming» – counteracting pathological cyber streaming attitudes amongst youth» – увійшов до списку переможців.

Долучитися до заходу мали можливість усі, хто бажає стати автором вільної енциклопедії. Учасники дізналися про освітню програму Вікіпедії, отримали знання та навички з написання та редагування статей, ознайомилися з особливостями та специфікою їх створення, отримали необхідний для цього методичний матеріал.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 0542 687835
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 0542 687899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua