Новини

Якість

11 лютого Сумський державний університет відвідала Міністр освіти і науки України Ганна Новосад. Вона детально ознайомилась з діяльністю вишу щодо забезпечення сталого розвитку із дотриманням пріоритету якості, оглянула навчально-дослідницьку лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab», ознайомилась із можливостями створення навчальних матеріалів з використанням віртуального фону у відеостудії СумДУ та оновленою онлайн-студією, що сприяє якісному дистанційному навчанню студентів.

Успішний досвід Сумського державного університету щодо підвищення якості вищої освіти було презентовано 24 грудня на Форумі вищої освіти, ініційованому Міністерством освіти і науки України.

8 листопада  у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбулась щорічна урочиста церемонія нагородження «Лідер науки України 2019. Web of Science Award». Сумський державний університет увійшов до переліку кращих закладів вищої освіти України та отримав відзнаку в номінації «Лідер впливу наукових публікацій: усі галузі».

Національна дослідницька рада Іспанії опублікувала першу редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics). Наразі Сумський державний університет очолив рейтинг українських закладів вищої освіти.

Рейтинг Webometrics вже більше 15 років досліджує понад 25 тисяч вишів світу, що мають свої веб-ресурси. Головна ідея рейтингу полягає в оцінюванні наукової, навчальної та соціальної місії університетів опосередковано через показники представленості університету у веб-просторі.

14 червня відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Сумським державним університетом та лідером аграрного ринку України – компанією «Укрлендфармінг». Підписи під документом поставили ректор СумДУ Анатолій Васильєв та заступник генерального директора агрохолдингу Василь Лобода. Із основними напрямками роботи «УЛФ» присутніх ознайомили керівник департаменту впровадження інноваційних проектів Володимир Бабій та керівник департаменту з управління персоналом Наталія Романенко.

Сумський державний університет вкотре увійшов до щорічного рейтингу від українського журналу "Деньги". Рейтинг оцінює українські виші за результатами опитування вітчизняних роботодавців щодо рівня заробітних плат, які вони готові платити випускникам. СумДУ підтвердив своє місце серед кращих вишів України за технічними спеціальностями, серед яких опинилося лише 24 заклада вищої освіти. Також СумДУ у складі ще 20 українських вишів традиційно увійшов до списку кращих за юридичними спеціальностями.

21 лютого вченою радою Сумського державного університету було затверджено Кодекс академічної доброчесності та Положення про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин у Сумському державному університеті. Документи оприлюднено на сайті СумДУ в Реєстрі основної нормативної бази системи управління якістю діяльності Сумського державного університету.

Інформаційний ресурс Scopus.org.ua опублікував оновлену версію рейтингу університетів України за показниками наукової діяльності станом на січень 2019 року. Сумський державний університет піднявся на 6 місце серед класичних вишів та на 12 у загальному заліку.

Міжнародний рейтинг Webometrics опублікував оновлену версію рейтингу університетів світу станом на січень 2019 року. Сумський державний університет повернув собі статус «бронзового призера» серед українських закладів вищої освіти, увійшовши до топ-3 українських вишів разом із Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Сумський державний університет посів друге місце в десятці українських закладів вищої освіти, що потрапили до світового екологічного рейтингу UI GreenMetric. У загальному рейтингу, участь в якому взяли 719 навчальних закладів із 81 країни світу, СумДУ займає 216-е місце.

Конкурсная комиссия Министерства образования и науки Украины по отбору проектов поддержала 54 проекта молодых ученых и научных учреждений из более 360 предложенных. Проектами-победителями стали и четыре проекта Сумского государственного университета. Это - самый высокий показатель среди всех ЗВО Украины.

8 листопада в Сумському державному університеті відбулося  засідання Ради із забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти. Темою заходу стало обговорення сталості результатів двох міжнародних грантових проектів. Зокрема, говорили про результати заходів у рамках реалізації міжнародного грантового проекту «ALIGN: Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками» програми ЄС Темпус. Заслухавши та обговоривши питання щодо вдосконалення освітніх програм з урахуванням результатів виконання проекту ALIGN, Рада відзначила, що в СумДУ ведеться системна робота щодо забезпечення відповідності освітніх програм вимогам європейського освітнього простору.

Відповідаючи на виклики сьогодення, змінюється роль бібліотеки в системі сучасної вищої освіти. У зв'язку з цим була розроблена стратегія розвитку бібліотеки Сумського державного університету, мета якої – впровадження сучасних ресурсів та сервісів для навчання і дослідження, створення креативного простору для спілкування, змістовного дозвілля та розвитку.

За результатами Всеукраїнської студентської олімпіади  цього року студенти Сумського державного університету отримали 48 призових місць і це найвищий показник за всі роки. Серед них – 6 перших місць, 17 – других місць, 25 – третіх місць.

У 2017-2018 навчальному році Сумський державний університет отримав 103 призових місця за підсумками проведеного Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Це найвищий показник серед закладів вищої освіти України.

Напередодні завершення академічного року 2017/18 ще три авторитетних міжнародних рейтинги підтвердили зміцнення позицій Сумського державного університету у світовому науково-освітньому просторі.

Сумський державний університет зміцнив свої позиції серед кращих університетів світу та України у міжнародному рейтингу QS World University Rankings, який вважається одним із найбільш авторитетних у світі. З категорії 800+ СумДУ перейшов у категорію 750-800 у загальносвітовому заліку, чим підтвердив своє місце у 3% кращих університетів світу.

За результатами рейтингу «Топ-200 Україна» у 2018 році Сумський державний університет увійшов до трійки кращих класичних університетів та Топ-10 кращих закладів вищої освіти України. Оцінка університетів проводилась за показниками якості науково-педагогічного персоналу, якості навчання, індикаторами активності міжнародного співробітництва та показниками міжнародного визнання, результативності провадження досліджень, активності у реалізації студентських стартапів, тощо.

З 24 квітня по 8 травня на DOU проходило щорічне опитування, присвячене якості освіти в українських закладах вищої освіти. Його результати оприлюднено 29 травня. Загалом цього року було зібрано 2938 анкет. Сумський державний університет увійшов до ТОП-10 рейтингу серед усіх українських вишів.

В рейтингу DOU 2018 Сумський державний університет ділить 3-5 місце з КНУ та Чернівецьким університетом. Середня готовність рекомендувати виш — 6,9 з 10, що вище за середнє по всім університетам.

12 квітня відбулося засідання вченої ради Сумського державного університету. На порядок денний виносилося два основних питання: «Стан реалізації мовної політики університету та впровадження основних заходів відповідної цільової програми, передусім в частині забезпечення якості викладання іноземних мов» та «Реалізація місії університету «Освіта упродовж усього життя» через систему підтвердження кваліфікації сторонніх осіб та надання другої вищої освіти; стан та перспективи».

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua