Новини

Освіта

Рейтинг інституційних репозитаріїв світу від Webometrics визначив репозитарій наукових праць Сумського державного університету найкращим в Україні та серед топ-40 у світі.

Книгу «Reducing Inequalities Towards Sustainable Development Goals: Multilevel Approach» у Конгрес-центрі СумДУ представили її редактори: доцент, завідувачка кафедри управління Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ім. Олега Балацького Ганна Швіндіна та професор з США Медані П. Бхандарі, який про ідею і своє бачення проєкту розповів учасникам зустрічі в онлайн-режимі.

6 лютого за участі директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка, директора Департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторії Гробової та ректора Сумського державного університету Анатолія Васильєва відбулась пресконференція з питань організації на Сумщині ЗНО та вступу до закладів вищої освіти.

1 лютого в новому корпусі Сумського державного університету урочисто відкрили навчальний центр за сприяння ТОВ «БРОКОДЕРС». Центр оснащений сучасним комп‘ютерним та мультимедійним обладнанням, його завдання – проводити підготовку і перепідготовку студентів та фахівців за спільно створеними сертифікаційними програмами, сприяти розвитку освіти, наукових досліджень і прикладних робіт у сфері розробки веб та стаціонарних додатків.

28 січня Сумський державний університет відвідали представники Національного університету біоресурсів і природокористування України. Очолив делегацію проректор з навчальної і виховної роботи Сергій Кваша.

Дев’ятий раз поспіль у стінах СумДУ вітали учасників заходу, організатором якого традиційно виступила кафедра економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування ННІ ФЕМ ім. О. Балацького, у партнерстві з органами студентського самоврядування СумДУ, управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.

На запрошення Народного Уряду м. Харбін та корпорації «Hua Yue Dong Fang»  помічник ректора з міжнародних зв’язків В’ячеслав Куксенко та директор департаменту міжнародної освіти Микола Божко у складі української делегації взяли участь у роботі третього форуму «Дні України в Харбіні» (м. Харбін, КНР).

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України упродовж наступних трьох років на базі СумДУ проходитимуть олімпіади з таких дисциплін та спеціальностей: програмування обробки на верстатах з числовим програмним керуванням; економіка природокористування; гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика; соціальна медицина та організація охорони здоров'я; журналістика, реклама і зв’язки з громадськістю; математика.

Традиційна звітна кампанія покликана проаналізувати виконання завдань за минулий рік, виділити найсуттєвіші досягнення, окреслити напрямки, що потребують підвищеної концентрації зусиль, спланувати подальшу роботу, визначити пріоритети на 2020 рік за кожним напрямком діяльності. У нарадах беруть участь ректор Анатолій Васильєв, проректори, керівники структурних підрозділів СумДУ.

На секції інформаційних технологій проектування кафедри комп’ютерних наук розпочалися заняття в школі майбутнього IT-шника «IT4Teens». Цього року до навчання долучилося близько 40 учнів 7-х класів та 30 учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста Суми.

Сумcький державний університет долучився до міжнародного проєкту «Два кроки: інтернаціоналізація на практиці – Швеція, Україна, Білорусь» у рамках співпраці з Балтійською програмою університетів (BUP).

21 грудня в Сумському державному університеті було відкрито навчально-дослідницьку лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab». Це унікальна лабораторія, що не має аналогів в українських закладах вищої освіти. З її допомогою можна побудувати віртуальні навчальні об’єкти для різних освітніх програм. Наприклад, лабораторія дає можливість для моделювання будь-якого обладнання, проведення віртуальних соціальних сценаріїв та експериментів, організацію інтерактивних турів та екскурсій, взаємодії між учасниками в рамках навчальних симуляцій (військових, спортивних тощо).

20 грудня на базі СумДУ розпочалося дводенне інструкторсько-методичне заняття з керівним складом системи військової освіти, підпорядкованого Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. Захід проведено з метою доведення нових методів проведення занять, впровадження інформаційних технологій в освітній процес. У ньому взяли участь представники Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, керівники кафедр військової підготовки та структурних підрозділів вищих військових навчальних закладів з різних міст України, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку офіцерів запасу.

19 грудня відбувся «круглий стіл», організований Сумським державним університетом спільно з Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка, на якому було обговорено технологічні, методичні та педагогічні аспекти ефективної реалізації дистанційного та змішаного навчання студентів. У заході взяли участь науково-педагогічні та педагогічні працівники Сумського державного університету, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, навчальних закладів Чернігівської, Полтавської, Миколаївської, Житомирської, Черкаської, Вінницької та інших областей України.

На ютуб-каналі СумДУ вийшла серія відеороликів зі стипендіатами програми Fulbright Scholar Program: Маринич Тетяною, директоркою бібліотеки СумДУ, Тетяною Пімоненко, заступницею директора з міжнародної діяльності ННІ ФЕМ ім. Олега Балацького та Ганною Швіндіною, завідувачкою кафедри управління ННІ ФЕМ імені Олега Балацького. В інтерв'ю стипендіатки розповіли про своє стажування в університетах США, а також дослідницькі проєкти, над якими вони працювали.

12 грудня на засідання вченої ради Сумського державного університету було розглянуто проєкт Стратегічного плану розвитку СумДУ на 2020-2026 роки. Цей документ обговорювався протягом року в експертному середовищі, до якого увійшли директори інститутів, декани факультетів, керівники структурних підрозділів університету. Пропозиції та зміни до проєкту стратегічного плану надходили також від членів колективу.

Захід відбувся 11 грудня за участі представників Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та у партнерстві з представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Учасники «круглого столу» зосередили увагу на організаційно-методичних аспектах забезпечення ефективного впровадження дуальної системи навчання в закладах вищої освіти, взаємодії вишів з роботодавцями.

9 грудня у рамках дводенного тренінгу відбулося засідання «круглого столу», присвяченого новій процедурі акредитації освітніх програм, за участі заступниці голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олени Єременко.

У своєму виступі вона узагальнила перший практичний досвід агентства з проведення акредитації, а також представила візію розвитку і вдосконалення цих процедур у контексті розбудови системи якості вищої освіти в Україні.

На кафедрі журналістики та філології відбулися тренінги у рамках проєкту «Медіаграмотність у регіонах України». Їх проведено за підтримки «Іnterlink Academy» (Німеччина, м. Гамбург) та «МедіаКомпас» (м. Суми) для вчителів, громадських активістів і молодих журналістів.

Студентки кафедри германської філології Дар’я Іванова  та Анастасія Часовських стали фіналістами Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua