Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

12 квітня в літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбулася презентація книги Нобелівського лауреата Елінор Остром «Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії». Книгу представила її перекладач та ініціатор українського видання – правознавець, публіцист, громадський активіст Тетяна Монтян.

Під час зустрічі вона наголосила на проблемах використання спільних ресурсів в Україні, шляхах їх вирішення, поділилася досвідом перекладу англомовної економічної літератури. Крім того, вона відповіла на низку питань, присвячених ефективному використанню спільних ресурсів місцевої громади. Особливу полеміку викликала проблема, пов’язана з відносинами власників квартир у багатоповерхових будинках з комунальними установами ЖКГ.

Наприкінці презентації перекладач подарувала Сумському державному університету примірник книги із дарчим підписом.

Нагадаємо, Елінор Остром – американський економіст і політолог, професор Університету Індіани. У 2009 році вона стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію в галузі економічних наук.  Крім того, у 2009 році їй вручили премію Ріксбанку Швеції пам’яті Альфреда Нобеля за вагомий внесок в «аналіз керування громадськими ресурсами».

Її книга «Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії», надрукована видавництвом Кембриджського Університету, витримала 22 перевидання у Великобританії. В Україні перекладена вперше. У цій новаторській праці розкрита одна з найбільш суперечливих проблем позитивної політичної економії: яким чином організувати використання спільних ресурсів, щоб уникнути надмірного споживання та адміністративних витрат.

Із книгою можна ознайомитися в читальному залі науково-технічної та економічної літератури центральної бібліотеки СумДУ (каб. 405).

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
157
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua