Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
23
Субота
березня
хмарно
1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

24 квітня в літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбувся вечір-реквієм, присвячений 27-й річниці Чорнобильської катастрофи. Під час зустрічі студенти декламували тематичні вірші Миколи Сингаївського, Ліни Костенко, Світлани Йовенко, переглянули фрагменти фільму «Попіл Чорнобиля», ознайомилися з документальними матеріалами про трагічну подію у журналах і газетах.

Запанувала надзвичайна тиша, коли про ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС розповідав її безпосередній учасник – старший викладач кафедри права Олександр Кононенко. Молодь із зацікавленням слухала спогади про самовідданість і героїзм людей під час виконання небезпечної місії. Наприкінці вечору-реквієму присутні вшанували пам’ять загиблих від атомної стихії хвилиною мовчання та запалюванням поминальних свічок.

Захід підготували відділ позанавчальної роботи, бібліотека СумДУ, учасники гуртка «Краяни». Подарунки та квіти для колишніх ліквідаторів приготувала профспілка співробітників СумДУ.

Аварія на ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року – найбільша в історії атомної енергії, яка від внутрішніх детонацій знищила 4-ий блок АЕС. Радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію поширилися на Україну, Білорусь, Прибалтику, Польщу, Швецію, Фінляндію та інші країни. У ліквідації наслідків аварії брали безпосередню участь понад 350 тисяч людей. Чорнобиль для нас – це 3,3 мільйона осіб, у тому числі понад 1 мільйон дітей, постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це понад 54 тисячі кв. км території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
90
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
710
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua