Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
трохи хмарно
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

24 травня із нагоди Дня китайської культури в літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбулася пізнавально-розважальна програма, яка розкрила традиції однієї з найстародавніших країн світу – Китаю. До свята долучилися спеціальні гості – делегація з Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Під час зустрічі присутні відкрили для себе китайський національний колорит: дізналися тонкощі чайної церемонії, переглянули парад національних костюмів, познайомилися з китайським бойовим мистецтвом кунг-фу. На учасників чекали ігри на вміння впоратися з китайськими паличками та дегустація національних страв. Усі охочі спробували навчитися плетінню традиційних китайських вузликів та філігранному мистецтву каліграфії. Слухачі класу Конфуція в СумДУ продемонстрували знання китайської мови під час театралізованих номерів китайською мовою та виконання китайських народних пісень. У ході пізнавально-розважальної програми 24 випускники класу Конфуція отримали сертифікати про завершення тримісячного курсу та дипломи.

За словами першого проректора СумДУ Василя Карпуші, володіння китайською мовою дає суттєві переваги у працевлаштуванні. Саме тому, зважаючи на перспективи для студентів, у 2010 році в СумДУ відкрито курси з вивчення китайської мови за підтримки Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Студентка спеціальності «Переклад» СумДУ Катерина Демідова поділилася враженнями від занять у класі Конфуція: «За півтора місяці навчання вже маю успіхи в опануванні китайської. Вивчати її не так складно, як це може здатися. Особливо корисним і ефективним вважаю спілкування з викладачами – носіями мови. Вирішила закінчити клас Конфуція, адже це перспективно».

Як повідомила керівник класу Конфуція в СумДУ Юлія Косенко, загалом за період існування курсів навчання пройшли понад 100 студентів. Кращі слухачі курсів отримали стипендії китайського уряду, Інституту Конфуція для стажування у китайському університеті. Так, дві студенти спеціальності «Переклад» упродовж семестру навчалися у Шаньдунському політехнічному університеті в місті Цзибо (Китай) на курсах китайської мови». З її слів, укласі Конфуція в СумДУ китайську мову викладають представники Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Лі Мін та Ван Лімей. Вивчення мови здійснюється в групах різного рівня складності. По закінченню слухачі отримують спеціальні сертифікати.

Нагадаємо, Сумський державний університет тісно співпрацює з Китайською Народною Республікою у різних напрямах. Зокрема, поглиблюється науково-технічне співробітництво. Протягом року СумДУ розроблятиме науково-технічну продукцію спеціального призначення для Нанкінського електронно-інженерного дослідницького інституту. Крім того, суттєвого імпульсу отримали академічні обміни з КНР. Нині аспірант СумДУ навчається в Чаньчунскому університеті науки та технологій та отримує стипендію китайського уряду. У числі багатонаціональної студентської сім’ї Сумського державного університету навчається близько 30 студентів із Китаю.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua