18
Четвер
липня
розірвані хмари
13° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

14 листопада в літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбувся захід «Українська мова – життя духовного основа», присвячений Дню української писемності та мови.

Захід був проведений кафедрою журналістики та філології СумДУ та бібліотекою СумДУ. У заході взяли участь аспіранти цієї кафедри Ольга Гришко, Дар’я Лаврик та студенти третього курсу спеціальності «Журналістика». Бібліотека приготувала чудову виставку книг – підручників та словників з української мови.

Під час заходу присутні переглянули презентацію соціальної реклами на тему української мови. Обговорили інтерв’ю з мовознавцем Іриною Фаріон. Читали власні вірші, обговорювали словник Лесі Ставицької «Українська мова без табу», дискутували щодо культури української мови, культури спілкування, як заохотити і примусити розмовляти державною мовою. Як зазначила під час заходу доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики та філології СумДУ Олена Переломова, культура мови – це проблема, що так чи інакше наявна в усякій національній спільноті і буває предметом публічного обговорення та пильної уваги мовознавців, письменників, в цілому людей, небайдужих до виражальних можливостей слова або до престижу своєї мови. Адже літературна мова в усіх народів відрізняється від розмовної, «народної», і потребує постійного дбайливого догляду, культивування.

Бібліотекар Алла Крекшина

Сумський державний університет – серед топ-150 молодих університетів світу від QS
403
03 липня 2019
Компанія QS опублікувала новий рейтинг кращих молодих університетів світу QS Top 150 Under 50 на 2019/20 роки. Сумський державний університет єдиний серед українських закладів освіти вже третій рік підтвердив своє місце у цьому рейтингу.
Сумський державний університет – у п’ятірці кращих вишів України, згідно з QS World University Rankings 2020
897
19 червня 2019
19 червня опубліковано результати нового рейтингу QS World University Rankings на 2019/20 роки. Сумський державний університет зміцнив свої позиції, увійшовши до п’ятірки кращих закладів вищої освіти України та піднявшись до категорії 701-750 у загальносвітовому заліку.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua