Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua
23
Вівторок
квітня
хмарно
10° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

14 листопада в літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбувся захід «Українська мова – життя духовного основа», присвячений Дню української писемності та мови.

Захід був проведений кафедрою журналістики та філології СумДУ та бібліотекою СумДУ. У заході взяли участь аспіранти цієї кафедри Ольга Гришко, Дар’я Лаврик та студенти третього курсу спеціальності «Журналістика». Бібліотека приготувала чудову виставку книг – підручників та словників з української мови.

Під час заходу присутні переглянули презентацію соціальної реклами на тему української мови. Обговорили інтерв’ю з мовознавцем Іриною Фаріон. Читали власні вірші, обговорювали словник Лесі Ставицької «Українська мова без табу», дискутували щодо культури української мови, культури спілкування, як заохотити і примусити розмовляти державною мовою. Як зазначила під час заходу доктор філологічних наук, професор кафедри журналістики та філології СумДУ Олена Переломова, культура мови – це проблема, що так чи інакше наявна в усякій національній спільноті і буває предметом публічного обговорення та пильної уваги мовознавців, письменників, в цілому людей, небайдужих до виражальних можливостей слова або до престижу своєї мови. Адже літературна мова в усіх народів відрізняється від розмовної, «народної», і потребує постійного дбайливого догляду, культивування.

Бібліотекар Алла Крекшина

Times Higher Education: Cумський державний університет – у ТОП-300 університетів світу за рівнем суспільно-економічного впливу
378
04 квітня 2019
Міжнародне рейтингове агентсво Times Higher Education (THE), що вважається одним із найавторитетніших у галузі вищої освіти, опублікувало новий рейтинг університетів світу THE University Impact Rankings. Він оцінює діяльність університетів світу за рівнем поширення позитивного впливу (impact) на суспільство, економіку та довкілля. За результатами рейтингу Сумський державний університет увійшов до 300 кращих університетів світу серед близько 500, що пройшли аудит THE, та посів перше місце серед українських вишів.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua