Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
25
Понеділок
березня
хмарно
0° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

3 грудня студенти Сумського державного університету відвідали народознавчий вечір з нагоди свята Катерини – покровительки дівочої та жіночої долі. Він відбувся в літературній вітальні бібліотеки СумДУ.

Ведучі – студентки Вікторія Радченко та Аліна Авраменко – розповіли про те, що Свята Катерина в народі вважається покровителькою жінок, дівчат, студентів і філософів, заступницею шлюбу та наречених. З цим днем у народному побуті пов’язані вечорниці та ворожіння на свою долю.

Під час свята присутні долучилися до театралізованих національних обрядів: ворожили на чобітках, на блюдечку з ниткою та голкою, хлібом, сіллю та вугіллям, провели так звані «замовляння до каші». Окрім того, студенти переглянули уривок із п’єси «Сватання на Гончарівці» та заспівали українські народні пісні. На завершення їх частували пиріжками з маком і варениками з «катеринівськими» сюрпризами – калиною, кашею, квасолею, сіллю та перцем.

Народознавчий вечір підготували учасники гуртка «Краяни» відділу позанавчальної роботи та організатор масових заходів бібліотеки СумДУ Алла Крекшина.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
163
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
722
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua