Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
легка злива
5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Першокурсники Сумського державного університету проявили  творчі й ораторські здібності на літературному конкурсі авторської поезії та художнього читання «Осіннє золото». Творчий турнір пройшов 18 вересня в літературній вітальні бібліотеки СумДУ.

Усі поезії студентів були пронизані осінніми настроями. У когось осінь – вітряна і дощова, у когось – сонячна і тепла. Ліричної атмосфери дійству додали гості свята – Музи, класична музика і відеопрезентація на тему української літератури та осені.

В номінації «Кращий читець» було представлено сім конкурсантів. Дарія Захарченко (ФЕМ) прочитала вірш  про горобинові грона, Олег Голуб (Юридичний) представив чоловічий погляд на осінь, а Анастасія Плющик (ЕлІТ) розповіла «Історію однієї душі». Двоє учасниць обрали поезії про чекання: Ліліана Данілова (ЕлІТ) розкрила таємницю жіночого серця, яке довгими осінніми днями чекає коханого, а Вікторія Прохненко (ТеСЕТ) передала стан чутливої душі. Богдан Абакумов (ТеСЕТ) продекламував віршовані рядки про жовтень і тишу, а Марина Толчій (Медінститут) – про щедрі дарунки осені.

В номінації «Авторська поезія» виступили дві учасниці. У Юлії Носаль (ІФСК) осінь наповнена п’янким ароматом чорнобривців і довгими роздумами. Марина Гладченко (ЕлІТ) асоціює цю пору року з теплим пальто і гарячим чаєм.

За підсумками конкурсу переможцями стали Анастасія Плющик та Юлія Носаль. До поетичних дебатів долучилися і глядачі. Під час інтерактивних ігор вони розглянули осінь як метафору та разом створили образ жінки-осені.

«Такі літературно-мистецькі заходи виховують у студентів почуття прекрасного», – переконана організатор конкурсу, начальник відділу позанавчальної роботи СумДУ Наталія Гордієнко.

 

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
156
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
719
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua