Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
24
Неділя
березня
трохи хмарно
-5° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

2 березня у Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася прес-конференція, присвячена старту першій в країні «Шкільній лізі сміху» із зірковими тренерами. Всі її ігри, включаючи відкриття, проходитимуть саме на базі СумДУ.

Спікерами цієї прес-конференції стали директор «Шкільної ліги сміху» (Суми) Анастасія Павленко, редактор «Шкільної ліги сміху», учасник команди «Гостиница 72» Денис Ловчев, тренер сезону, учасниця команди «Луганська збірна» Юлія Чудаєва. Зокрема, вони розповіли про те, що фестиваль відкриття відбудеться 11 березня. До участі вже зареєструвалися команди з міст Суми, Київ, Харків, Одеса, Ужгород, Скадовськ. Реєстрація учасників триває, і, як запевнила Анастасія Павленко, продовжуватиметься до передостаннього дня, щоб якомога  більша кількість команд змогла взяти участь у цьому фестивалі сміху. Також директор повідомила, що до проведення ліги долучилася й міська влада, тож організатори мають підтримку з боку структур, які опікуються молоддю, її змістовним дозвіллям зокрема. Також спікери повідомили про те, що «Шкільна ліга сміху» – це аналог «Ліги сміху», проте має свої відмінності. «Тренер – це справжній педагог, - наголосила Анастасія Павленко, - який вчить, передає досвід, пояснює нюанси написання та виступу. Один тренер – одна команда. Це дозволить взяти максимум досвіду від наставника». Головною відмінністю Ліги сміху від КВН Денис Ловчев назвав дещо інший формат: «У КВН – це представлення, «візитка», а у Лізі – це полотно, яке має свою зав’язку, кульмінацію, розвиток подій та розв’язку. Наша мета – навчити підопічних писати «полотно», грати «батли», гідно підготуватися до «Ліги сміху» та стати професіоналами».

Тренерами сезону будуть учасники телевізійних команд та визнані особистості шоу-бізнесу міста: Костянтин Губеладзе («Ніколь Кідман»), Артем Сагітов («Вот эти парни»), Юлія Чудаєва («Луганська збірна»), Юрій Рябченко («Ніколь Кідман»), Дмитро Сидоров («Любимый город»), Ілля Бондаренко («Гостиница 72»), Катерина Черкасова («Жіноча збірна Бездрика»), Феликс Редька (стендап-комік).

Ігри відбуватимуться за схемою сезону, а саме: 11 березня – фестиваль-відкриття (запрошуються всі бажаючі команди), 29 квітня - ¼ фіналу (8 команд і 8 тренерів); 14 жовтня - ½ фіналу (6 команд і 6 тренерів), 2 грудня – фінал (3 команди і 3 тренера).

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
142
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
718
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua