Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
22
П'ятниця
березня
розірвані хмари
-1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

Всеукраїнське фахове видання «Образотворче мистецтво» у своєму останньому номері надрукувало статтю «Мистецька колекція і сучасний університет», в якій йдеться про діяльність галереї «Академічна» Сумського державного університету та зібрану університетську корпоративну колекцію творів мистецтва. Автор статті – кандидат мистецтвознавства Сергій Побожій.

Взірцями для створення названих культурних інституцій у виші стали музеї та галереї мистецтв британського Оксфордського, американського Єльського та українського Ніжинського університетів. До мистецької колекції Сумського державного університету належать 98 графічних і живописних робіт. Хронологічні межі зібрання – українське та зарубіжне мистецтво 1970 – 2010-х років. Серед авторів: Іван Лацкович, класик хорватського наїву та Хлебінської школи, Олег Тістол, учасник аукціонів Christie’s та Sotheby’s. Значна кількість творів до колекції надійшла від українських і польських художників – учасників міжнародних мистецьких пленерів «Художня карта України», започаткована «Академічною» у 2011 році. Ядро зібрання становлять твори відомих українських митців із Сум, членів Національної спілки художників України – Олександра Садовського, Івана Гапоченка, Миколи Жулінського, Ігоря Швачунова, Віктора Михайличенка, Михайла Юденкова, Олександри Трегубової та ін.

Колекція, як ланка корпоративної культури вишу, одна з форм загальної культурної роботи в ньому, транслює мистецькі цінності в майбутнє, зберігаючи культурну спадщину минулого, допомагає викладачам, студентам адаптуватися у сучасному культурно-мистецькому контексті, готуючи їх, зокрема, до сприйняття авангардного мистецтва у галереях і музеях світу. Галерея «Академічна» слугує майданчиком для ознайомчої практики студентів нової спеціальності – «Менеджмент соціокультурної діяльності», яку нещодавно відкрили в університеті.

Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
681
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua