Оновлений веб-сайт СумДУ працює у бета-режимі, стара версія: https://old.sumdu.edu.ua. Питання та пропозиції приймаються за адресою: info@linet.sumdu.edu.ua
23
Субота
березня
хмарно
1° C
Погода в кампусах СумДУ (м.Суми)

13 березня в літературній вітальні бібліотеки СумДУ з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка відбувся святковий захід «Тарасів рушник». Організаторами заходу стали провідний фахівець відділу позанавчальної роботи Неля Лінькова та учасники гуртка «Краяни».

Символами зустрічі стали вишитий портрет Шевченка, запалена свіча на столі та білий рушник, на який, розглядаючи біографію письменника, вішали червоні та чорні стрічки, відповідно до того, яка подія траплялася в житті поета.

Аудиторія мала змогу почути вірші («Тополя», «І виріс я на чужині», «Минають дні, минають ночі», «Реве та стогне Дніпр широкий»), уривки з поем, романси письменника у виконанні юних краян. Так, Вікторія Радченко й Олена Симоненко виконали під музичний супровід акардіону романси «Така її доля» та «Пісня про Катерину». Слухачами заходу стали студенти економічного та інженерного факультетів. Вони виявили неабияку цікавість та обізнаність у тематичній вікторині. За правильні відповіді розумники отримали солодкі подарунки.

По закінченню свята рушник був «вишитий» червоними та чорними нитками. Світлих відтінків було небагато – визволення з кріпацтва, любов до України, творча спадщина... І хоча на полотні переважав темний колір – смерть матері та батька, заслання, заборона писати й малювати, велика туга за рідною Україною, хвороба, але життєве полотно Тараса Шевченка, як наголосила Неля Сергіївна, звичайно можна урізнобарвити всіма кольорами веселки. Воно було таке ж цікаве та багатогранне, як і вся літературна та мистецька спадщина митця.

Відділ інформаційно-рекламної діяльності

Науковці СумДУ відвідали із робочою поїздкою Китайський інститут ядерної енергетики
90
22 березня 2019
11-15 березня делегація українських вчених під координацією науково-дослідного інституту енергоефективності Сумського державного університету відвідала місто Ченду (КНР). Науковці зустрілися з представниками Китайського інституту ядерної енергетики, для якого будуть розробляти і проектувати головний насос для енергетичної установки. Загалом до виконання проекту залучені фахівці низки провідних установ і організацій:  ДК «Укрспецекспорт», СумДУ, НТУУ «КПІ» (м. Київ), АТ «ВНДІАЕН» (м. Суми) та Інститут електродинаміки (м. Київ).
Марина Порошенко відвідала Сумський державний університет
709
15 березня 2019
14 березня в рамках робочої поїздки на Сумщину Дружина Президента України ознайомилась із науково-освітнім потенціалом СумДУ та поспілкувалась зі студентами і співробітниками університету.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Г, кімната 306
Тел. : +38 (0542) 68-78-35
e-mail: info@inform.sumdu.edu.ua

Сумський державний університет
вул. Римського-Корсакова, 2
Корпус Ц, кімната 307
Тел.: +38 (0542) 687-899
e-mail: info@media.sumdu.edu.ua